Suns wygrają ponad 51 meczów w sezonie?
Postaw za darmowe 40 zł od TOTALbet!

1.95
Odbierz
NBA News: Aż trzy ruchy Suns! Transfer, wymiana picków i podpisanie Bol Bola!

NBA News: Aż trzy ruchy Suns! Transfer, wymiana picków i podpisanie Bol Bola!

NBA News: Aż trzy ruchy Suns! Transfer, wymiana picków i podpisanie Bol Bola!
Photo by Chris Coduto/Getty Images

Chociaż offseason mocno już zwolnił tempo, nie jest to jeszcze koniec. Kolejnych ruchów – i to kilku – dokonali jeszcze Phoenix Suns. Klub z Arizony wciąż dokonuje w składzie korekt po tym, jak rozpoczęli tegoroczne wakacje pozyskaniem Bradley’a Beala z Washington Wizards.

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Suns dokonali aż trzech oddzielnych ruchów.


Pierwszym z nich jest oddanie Camerona Payne’a do San Antonio Spurs w zamian za rozliczenia w drafcie:

Suns: 2-rund. pick

Spurs: Cameron Payne / 2-rund. pick

Co zyskali tym ruchem Suns, oprócz tego, że prawdopodobnie wychodzą z wymiany w wyższym drugorundowym pickiem? Okazuje się, że korzyści są głównie finansowe. Oddając 6,5 miliona dolarów zawarte w umowie Payne’a na kolejny sezon, Suns w istocie oszczędzą aż 26,4 miliona dolarów, doliczając podatek od luksusu. Ponadto, Suns utworzyli tzw. Trade Exception o wartości 6,5 miliona dolarów, którego użyć będą mogli przy ewentualnych wymianach.

Dla Spurs z kolei Payne może być cennym nabytkiem. Do tej pory w ich rotacji na kolejny sezon nie było nawet żadnego nominalnego rozgrywającego.


Drugim ruchem wykonanym przez Suns jest podpisanie umowy z Bol Bolem. Ruch ten zapowiadano już od wielu dni, jednak dopiero teraz został on formalnie sfinalizowany. Najpewniej Suns musieli poczekać z formalnościami aż do wymiany z udziałem Camerona Payne’a, by spiąć wszystko finansowo.

Niespełna 24-letni Bol Bol ma za sobą najlepszy sezon w karierze, który rozegrał w barwach Magic. Po trzech latach pełnienia marginalnej roli, w końcu rozegrał aż 70 spotkań, w trakcie których notował średnio 9,1 punktu, 5,8 zbiórki, 1 asystę i 1,2 bloku na mecz. Tym bardziej zaskakująca była informacja, że Magic postanowili go zwolnić.

Teraz Bol Bol związał się roczną, minimalną umową z Phoenix Suns, gdzie będzie mógł pewnie liczyć na minuty w rotacji.


Trzecim, najmniej imponującym ruchem w wykonaniu Suns, jest wymiana z udziałem Orlando Magic, w której skład wchodzą jedynie picki w drafcie:

Suns: 3x 2-rund. pick

Magic: prawo zamiany 1-rund. picku 2026

Suns odbudowują w ten sposób swoje zasoby picków w drafcie, których tak wiele oddali w poprzednich wymianach – czy to tej z Bradley’em Bealem, czy wcześniej z Kevinem Durantem. Drugorundowe picki są cenne dla drużyn takich jak Suns, których salary cap jest wypełnione po brzegi. Wybór gracza w drugiej rundzie draftu pozwala podpisać niedrogo zawodnika do rotacji, którego trudno byłoby pozyskać na rynku wolnych agentów.


Pomimo imponujących ruchów, jakich dokonali Suns w tegoroczne wakacje, wciąż nie są oni faworytami bukmacherów do wygrania konferencji zachodniej. Tymi pozostają obrońcy tytułu, Denver Nuggets – nawet pomimo ich braku wzmocnień, a nawet drobnych strat personalnych:

wygrany konf. zachodniej 2024: kurs: bukamcher:
Nuggets:3.30 GRAJ
Suns:4.20 GRAJ
Warriors:7.00 GRAJ
Lakers:8.40 GRAJ