Czy Mavericks wygrają ponad 45 spotkań?
Postaw za darmowe 40 zł od TOTALbet!

2.00
Odbierz
NBA News: Mavericks zwalniają McGee – powalczą o Clinta Capelę z Hawks!

NBA News: Mavericks zwalniają McGee – powalczą o Clinta Capelę z Hawks!

NBA News: Mavericks zwalniają McGee – powalczą o Clinta Capelę z Hawks!
Photo by Kevin C. Cox/Getty Images

Dallas Mavericks postarali się tego lata załatać największą dziurę, jaką mieli w składzie, czyli na pozycji centra. Oprócz przywrócenia do składu Dwigha Powella, pozyskania w wymianie Richauna Holmesa z Kings, wybrali też w drafcie Derecka Lively II, który ma potencjał, by z miejsca stać się najlepszym obrońcą zespołu. Okazuje się jednak, że to może nie być koniec wzmocnień.

Według doniesień Tima McMahona z ESPN, Dallas Mavericks nie mają w swoich planach JaVale’a McGee i zamierzają go zwolnić lub wymienić jeszcze przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego. Jak podaje z kolei Marc Stein na swoim profilu Substack, Dallas Mavericks w dalszym ciągu zainteresowani są pozyskaniem Clinta Capeli z Atlanty Hawks. W dalszym ciągu, bo o ewentualnym transferze Mavericks i Hawks rozmawiali już w noc draftu, jednak kością niezgody było wówczas umieszczenie w wymianie kontraktu Josha Greena.

Potencjalny transfer nie byłby jednak prosty. Kontrakt Capeli opiewa na 43 miliony dolarów przez kolejne dwa lata, z czego 20,6 miliona płatne w przyszłym sezonie. To pieniądze, które Mavs będzie trudno przejąć do swojego salary cap. Już teraz w kontraktach wszystkich swoich graczy płaca oni około 158 milionów dolarów. Nie obyłoby się więc bez oddania którejś z wysokich umów, chociażby zarabiającego 17 milionów dolarów Tima Hardaway’a Jr..

Z drugiej strony, Dallas Maverick nie mają wielu assetów, które przekonać mogłyby Hawks do oddania Capeli. Tym dysponuje inny klub, a mianowicie Toronto Raptors. Od dłuższego czasu nie słabną głosy, że Hawks są zainteresowani sprowadzeniem Pascala Siakama, którego przygoda w Raptors najpewniej dobiegła już końca. Przed Siakamem ostatni rok jego umowy, a Raptors nie planują jej przedłużać, tylko zainwestować w młodszych zawodników.

Swoją drogą, bukmacherzy mają spory problem, by wskazać sensownie potencjalną liczbę zwycięstw dla Raptors na przyszły sezon. Ostatnio wygrali ich 41, co było wynikiem rozczarowującym, jednak teraz, po stracie Freda VanVleeta i przy potencjalnej starcie Siakama, linia wynosi 37,5 wygranej, czyli tylko o 4 mniej. Jeśli kombinujecie jakiś kupon z kilku zdarzeń na przyszły sezon, to typ na mniej niż 37,5 dla Raptors jest dobrym strzałem:

wygrane mecze Raptors 2023/24: kurs: bukmacher:
poniżej 37,5:1.75 GRAJ
ponad 37,5:2.10 GRAJ

Niewykluczone więc, że czeka nas trójstronna wymiana z udziałem Mavericks, Hawks i Raptors, w której kluby zmienią Capela i Siakam. Byłby to ruch mający już wpływ na układ sił w obu konferencjach. Czekamy z niecierpliwością.