Czy Knicks wygrają mniej niż 44 mecze?
Postaw za darmowe 40 zł od TOTALbet!

2.10
Odbierz
NBA News: New York Knicks szukają trójstronnej wymiany

NBA News: New York Knicks szukają trójstronnej wymiany

NBA News: New York Knicks szukają trójstronnej wymiany
Photo by Elsa/Getty Images

Jak wynika z raportów Jake’a Fischera z Yahoo!Sports, New York Knicks są zaangażowani w rozmowy transferowe. Ich głównym celem ma być oddanie do innego klubu kontraktu Evana Fourniera. Fischer dodaje, że kontrakt Fourniera z dużym prawdopodobieństwem zostanie oddany w ramach transferu z udziałem więcej niż 2 drużyn.

Sam zainteresowany, 30-letni Evan Fournier, wypowiadał się w ostatnim czasie dość jasno – nie spodziewa się on, że będzie w kolejnym sezonie zawodnikiem Knicks:

„Wiesz, że nie wrócę do tego składu. Nie ma szans, że mnie zachowają. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby tak było. No ale zobaczymy. Co oczywiste, sprawy nie są teraz w moich rękach. […] Wy nie bylibyście zaskoczeni gdybym został? Jedenaście lat na karku, wysoki kontrakt, Knicks w dość oczywisty sposób próbują teraz rozwijać młodszych gości. Nie grałem w tym roku, więc dlaczego mieliby mnie zostawić?

– Evan Fourner

30-letni Francuz za przyszły sezon zarobi niespełna 19 milionów dolarów, podczas gdy sezon 2024/25 to w jego umowie opcja zespołu warta 19 milionów. Zarobki zbliżone do 20 milionów dolarów za sezon mogłyby być zasadne dla Evana Fourniera w formie sprzed kilku lat, z czasów gry w Orlando. Niestety, Evan Fournier obecnie daleki jest od takiej dyspozycji. W zeszłym sezonie rozegrał zaledwie 27 spotkań – nie z powodu kontuzji, a z powodu złego wpływu na grę zespołu, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Trafiał najgorsze w karierze 30,7% rzutów z dystansu i zdobywał najgorsze od debiutanckiego sezonu 6,1 punktu na mecz.

Gracz w takiej formie nie będzie łakomym kąskiem transferowym. Może nim jednak być sam kontrakt Fourniera, dzięki któremu jakaś drużyna będzie w stanie wytworzyć sobie 20 milionów dolarów przestrzeni w salary cap na przyszłe wakacje.

Knicks ubiegły sezon zakończyli na 5. miejscu w konferencji wschodniej, ostatecznie awansując nawet do drugiej rundy Playoffów. Tym razem bukmacherzy stawiają ich jako 6. siłę konferencji, stawiając wyżej Miami, które ubiegły sezon skończyło na 8. pozycji, jednak awansowało ostatecznie do Fianłów:

wygrany konferencji wsch. 2023/24: kurs: bukmacher:
Celtics3.05 GRAJ
Bucks3.75 GRAJ
Heat4.90 GRAJ
Sixers7.80 GRAJ
Cavs11.00 GRAJ
Knicks18.00 GRAJ