NBA News: Anunoby zostaje w Knicks! Podpisze nową umowę

NBA News: Anunoby zostaje w Knicks! Podpisze nową umowę

NBA News: Anunoby zostaje w Knicks! Podpisze nową umowę
Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images

New York Knicks mają dziś ważny dzień! Na kilkanaście godzin po pozyskaniu z Nets Mikala Bridgesa, udało im się w końcu dogadać z OG Anunobym.

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, New York Knicks dogadali się z OG Anunobym w sprawie nowego kontraktu. Zawodnik nie trafi na rynek wolnych agentów – zostanie w Nowym Jorku na kolejne 5 lat, za które zarobi 212,5 miliona dolarów. jego kontrakt – według źródeł Wojnarowskiego – zawiera opcję gracza w ostatnim roku, oraz tzw. 'trade kicker’, czyli mechanizm podnoszący jego pensję o (nieznany nam niestety w tym przypadku) procent w przypadku ewentualnego transferu.

Według Iana Begley’a z SNY.tv, Anunoby miał także maksymalne oferty z innych klubów, ale dostrzegł „wizję” Knicks i chciał pomóc budować ten zespół.

OG Anunoby do Knicks trafił w trakcie ostatniego trade deadline. Choć przez pół sezonu nie zdążył rozegrać zbyt wielu meczów z powodu kontuzji, to w ograniczonym czasie pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie tylko notował dla Knicks średnio 14,1 punktu, 4,4 zbiórki i 1,7 przechwytu, ale przede wszystkim wygrał aż 26 z 32 meczów, w których zagrał.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.