Murray i Porter Jr wrócą na playoffy?

Murray i Porter Jr wrócą na playoffy?

Denver Nuggets pomimo wielkich problemów kadrowych radzą sobie w tym sezonie nadzwyczaj dobrze. Główna w tym zasługa Nikoli Jokica, który rozgrywa historycznie dobry sezon i ciągnie za uszy cały zespół, dzięki czemu Bryłki zajmują obecnie 6 miejsce w konferencji tracąc ledwie jeden mecz do piątych Mavericks. Niewykluczone jednak, że w najważniejszych meczach sezonu, Joker otrzyma wreszcie odpowiednie wsparcie. Wielkimi krokami zbliża się bowiem powrót Jamala Murraya, a być może także i Michaela Portera Juniora.

Murray dochodzi do siebie po zerwaniu więzadła w kolanie w kwietniu ubiegłego roku. Porter Jr z kolei zmaga się z nawracającymi problemami z plecami. Na początku grudnia skrzydłowy zmuszony był przejść kolejny zabieg po tym, jak doznał kontuzji praktycznie bez kontaktu z rywalem.

Jednakże, jak zaznacza sam zawodnik, operacja znacząco poprawiła sytuację i Porter momentalnie odczuł różnicę. Dzięki temu jego rehabilitacja przebiega nieco szybciej, niż początkowo zakładano. W związku z tym, w Denver nie wykluczają powrotu skrzydłowego jeszcze w tym sezonie.

Kiedy miałoby do tego dojść? Według najnowszych informacji dziennikarzy Denver Post, Nuggets liczą na powrót obu zawodników z początkiem kwietnia. To dałoby im czas na złapanie nieco rytmu meczowego przed playoffami, które startują w połowie miesiąca. Oczywiście okolice pierwszego kwietnia to optymistyczny scenariusz. Jak podkreślał niejeden raz trener Mike Malone, w Kolorado będą bardzo ostrożni zarówno w stosunku do Murraya, jak i Portera i dopuszczą ich do gry jedynie mając absolutną pewność.

Nie przywróci to raczej Denver do walki o tytuł mistrzowski w tym roku, lecz im wcześniej obaj gracze będą gotowi do gry w NBA, tym lepiej. Nie tylko dla samych fanów Nuggets, ale dla nas wszystkich. W końcu chcemy oglądać najlepsze drużyny w pełnych składach. A dodanie zdrowego Murraya do będącego w takiej formie Jokica zapowiada się co najmniej spektakularnie.

YT: MaxaMillion711