Milwaukee Bucks tracą kolejnych dwóch zawodników

Milwaukee Bucks tracą kolejnych dwóch zawodników

Pech nie przestaje prześladować Milwaukee Bucks. Playoffy już za rogiem, a oni tracą kolejnych ważnych zawodników.

Do listy kontuzjowanych zawodników dołączyło dwóch podkoszowych Kozłów, Nikola Mirotic i Pau Gasol. Obaj gracze będą poza składem Milwaukee przez najbliższy miesiąc.

Mirotic już od kilku dni nie bierze udziału w żadnych treningach. Silny skrzydłowy doznał niezbyt poważnego złamania w lewym kciuku i według wszelkich informacji pozostanie poza grą od dwóch do czterech tygodni. W Milwaukee pojawił się przy okazji trade deadline i w 14 spotkaniach notował solidne 11 pkt i 5 zbiórki z ławki.

https://www.youtube.com/watch?v=0g6OYXWbcBw

Źródło: youtube.com/FreeDawkins

Niestety to nie koniec złych wieści w Wisconsin. Pau Gasol, który do Bucks dołączył jeszcze później niż Mirotic i zagrał do tej pory w zaledwie 3 meczach, także jest zmuszony pauzować. Pau doznał kontuzji lewej kostki, która wykluczy go na minimum miesiąc.

Tym samym obaj zawodnicy dołączają do Malcolma Brogdona, który do gry wróci nawet później niż oni. To najgorszy chyba moment dla Bucks na takie problemy zdrowotne. Poza Gasolem, który zagrał zaledwie 30 minut łącznie, kontuzjowani są bardzo ważni dla gry Milwaukee gracze. Co prawda, wpływ ławki rezerwowych w playoffach zawsze zostaje ograniczony, ale brak 3 istotnych graczy zawsze ma wpływ na wyniki i przede wszystkim obciąża liderów.

Oby cała trójka wróciła szybciej niż zakładają przewidywania i w jak najlepszej formie. Nie chcemy przecież, żeby najlepszy sezon Milwaukee od lat został zaprzepaszczony właśnie przez kontuzje.