Donatas Motiejunas dołącza do San Antonio Spurs

Donatas Motiejunas dołącza do San Antonio Spurs

Litewski podkoszowy wraca do NBA po przerwie! Donatas Motiejunas podpisze kontrakt z San Antonio Spurs, których wspomoże w walce o wyższą pozycję przed startem Playoffów.

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, łotewski podkoszowy Domantas Motiejunas podpisze kontrakt z San Antonio Spurs. Nie ma informacji na temat długości kontraktu, ale można zakładać, że będzie to 10-dniowa umowa – przynajmniej na razie. Motiejunas to 28-letni center, który z pewnością wspomoże rotacje Spurs swoimi 213 centymetrami wzrostu oraz całkiem regularnym rzutem za trzy.

Litwin w NBA rozegrał już 5 sezonów – ostatnio na parkiet najlepszej ligi świata wychodził w sezonie 2016/17 w koszulce Pelicans. Wcześniej 4 sezony spędził w Houston Rockets, więc lokalnym rywalu Spurs ze stanu Teksas. W swoim najlepszym sezonie (2014/15) był ważnym ogniwem Rakiet, graczem pierwszej piątki. Notował wtedy średnio 12 punktów, 6 zbiórek i prawie 2 asysty na mecz, trafiając blisko 37% rzutów zza łuku. Jego kariera wyhamowała nieco ze względu na problemy z plecami – ostatnie dwa sezony spędził w lidze chińskiej broniąc barw Shandong Golden Stars. Z niezłymi efektami:

źródło:YouTube/Pavements Chase

Warto przypomnieć, że Motiejunas ma pewne związki z Polską – poza tym, że pochodzi zza naszej północno-wschodniej granicy, tuż przed przejściem do NBA rozegrał on sezon w naszej rodzimej lidze. W rozgrywkach 2011/12 był gwiazdą zespołu Asseco Gdynia, z którym to zdobył mistrzostwo Polski. Dokonał tego już jako zawodnik, do którego prawa miał zespół Rockets – jeszcze w 2011 roku został przez nich wybrany z 20. numerem draftu.