Michael Porter Jr z maksymalnym kontraktem!

Michael Porter Jr z maksymalnym kontraktem!

Michael Porter Jr z maksymalnym kontraktem!
Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images

Wczorajszy dzień był z pewnością bardzo szczęśliwy dla Michaela Portera Juniora. Młody skrzydłowy złożył bowiem wczoraj podpis pod nową, maksymalną umową z Denver Nuggets. Jak informuje Adrian Wojnarowski, Porter może w najlepszym wypadku wzbogacić się aż o 207 milionów dolarów.

Nie będzie to jednak łatwe. Warunek, który musi zostać spełniony przez skrzydłowego to bycie wybranym do jednej z trzech najlepszych piątek NBA w tym sezonie. Jeśli się to nie uda, wtedy gracz Nuggets zarobi „jedynie” 172 miliony dolarów w ciągu kolejnych pięciu sezonów.

Negocjacje nad nową umową trwały od dłuższego czasu, lecz w zgodnej opinii całego środowiska, nie było nigdy zagrożenia zerwania rozmów, a na wysokość umowy Portera nie wpłynął nowy kontrakt dla Aarona Gordona. Zaskakiwać może jedynie fakt, iż Nuggets nie uwzględnili w kontrakcie żadnych klauzul dotyczących liczby występów, mając na uwadze historię kontuzji swojego skrzydłowego. Taki ruch poczynili swego czasu w Filadelfii w wypadku Joela Embiida. Najwyraźniej jednak sztab medyczny Bryłek nie wyraził takiej potrzeby.

Nuggets okazali się być jednym z największych zwycięzców draftu 2018. Ze względu na uraz pleców Porter Jr bowiem spadł aż do 14 wyboru. Wtedy to wybrali go Nuggets i choć skrzydłowy opuścił cały pierwszy sezon, to ostatecznie ryzyko się opłaciło, przynajmniej jak dotąd. W swoim drugim sezonie Porter powoli się rozkręcał, aby w bańce być jednym z objawień. W kolejnych rozgrywkach ugruntował swoją pozycję, zdobywając średnio 19 pkt i 7 zb (44% zza łuku!) na mecz.

Pod nieobecność Jamala Murraya, który zapewne opuści większą część tego sezonu, to właśnie Michael Porter Jr będzie głównym wsparciem dla Nikoli Jokica. Jak sobie poradzi z tą rolą na przestrzeni całego sezonu?

YT: MaxaMillion711