Miami Heat zastrzegą numer Dwyane’a Wade’a w tym sezonie

Miami Heat zastrzegą numer Dwyane’a Wade’a w tym sezonie

Jak donosi Ira Winderman z Sun Sentinel, Miami Heat planują jeszcze w tym sezonie zorganizować ceremonię zastrzeżenia numeru #3, należącego do Dwyane’a Wade’a – znana jest już data.

Podwajamy powitalny bonus z PZBUK do nawet 500 zł!

Celebracja związana z zawieszeniem baneru z numerem legendy klubu zaplanowane są na 22. lutego, na mecz z Cleveland Cavaliers. To o tyle ciekawe, że Cavs są jednym z trzech klubów, w których Flash miał okazję grać w czasie swojej kariery w NBA. Według Winderman, ceremonia przed meczem ma być raczej skromna i kameralna. Właściwą uroczystość klub zamierza zorganizować dzień wcześniej, 21. lutego, w dniu wolnym pomiędzy dwoma meczami.

Kiedy tylko ogłoszono datę ceremonii, ceny biletów na ten mecz poszybowały w górę. Średnia cena biletu na starcie z Cavs 22. lutego w przeciągu jednego dnia wzrosła z 95 dolarów do przeszło 183 dolarów. Za miejsca tuż za ławką Heat zapłacić trzeba grubo ponad tysiąc dolarów. Nie ma co się dziwić – Dwyane Wade to prawdopodobnie największa legenda klubu, który do NBA dołączył nieco ponad 30 lat temu. Do tej pory Heat zastrzegli cztery koszulki swoich byłych zawodników – #33 dla Alonzo Mourninga, #10 dla Tima Hardaway’a, #32 dla Shaqa i #1 dla Chrisa Bosha. Ponadto Heat zastrzegli też #23 z uwagi na zasługi Michaela Jordana dla koszykówki, oraz #13 dla Dana Marino, legendarnego futbolisty Miami Dolphins.

Wade rozegrał w Heat łącznie 15 sezonów, będąc z klubem niemalże przez połowę jego istnienia. Z drużyną z Florydy zdobył 3 tytuły mistrzowskie, raz zdobywając tytuł MVP Finałów, pięć razy wygrywając konferencję wschodnią, trzy razy będąc w piątce najlepszych obrońców i aż 13 razy występując w Meczu Gwiazd. Na przestrzeni całej kariery – z której niecałe dwa sezony rozegrał poza Miami – notował średnio 22 punkty, 4,7 zbiórki i 5,4 asysty.

źródło:YouTube/NBA