Hawks i Pistons dyskutują o transferze Andre Drummonda

Hawks i Pistons dyskutują o transferze Andre Drummonda

Wygląda na to, że zaczynają się powoli akcje transferowe – a przynajmniej to sugerują doniesienia. Adrian Wojnarowski z ESPN doniósł właśnie, że Detroit Pistons i Atlanta Hawks rozmawiają o potencjalnym transferze Andre Drummonda.

Transfer Andre Drummonda w trakcie tego sezonu to scenariusz, którego można się było spodziewać. Głównie przez wzgląd na umowę, na mocy której gwiazda Pistons gra dla swojego zespołu. Drummond za bieżący sezon dostanie 27 milionów dolarów, a za przyszły dostać może prawie 29 milionów. Może dostać, bo decyzja należy do niego – sezon 2020/21 to w jego kontrakcie opcja gracza, więc równie dobrze może on wejść na rynek wolnych agentów już najbliższego lata. Zawodnik dawał już do zrozumienia, że chciałby szybciej poszukać nowego kontraktu i nie bawić się w opcję w kontrakcie – w końcu w wieku 26 lat wchodzi w swój prime i to najlepszy moment na najlepszy kontrakt życia.

Czy nowy kontrakt mógłby zostać podpisany ponownie z Pistons? Według właściciela klubu, Toma Goresa, zatrzymanie Drummonda będzie tego roku absolutnym priorytetem. Sam zawodnik może czuć się jednak zniechęcony – przez lata spędzone w Detroit nie udało się niczego osiągnąć, nie udało się zbudować niczego ciekawego, a obecny bilans na poziomie 12-23 nie zwiastuje niczego optymistycznego. Bardzo niewykluczone, że ludzie wewnątrz klubu już teraz wiedzą, że Andre nie uda się namówić na pozostanie w Michigan. Na to wskazuje ostatnia wypowiedź Goresa dla The Detroit News:

„Cóż, musimy patrzeć na wszystkie możliwości, ponieważ nie wygrywamy. Według mnie, kiedy nie wygrywasz, musisz być przygotowany na różne rozwiązania.”

Stąd rozmowy o transferze – Pistons nie stać na to, by stracić swoją największą gwiazdę za darmo latem. Wojnarowski donosi, że Pistons rozmawiają z Hawks, ale uspokaja też, że na stole nie ma żadnej konkretnej wymiany. Ponadto, inne ligowe zespoły również pozostają w kontakcie z zarządem Pistons w tej sprawie. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że przed trade deadline (6.02) doczekamy się transferu Drummonda i w końcu odświeżenia formuły w Detroit. Ile może być obecnie wart Drummond? Trudno stwierdzić. Z jednej strony, jego schodzący po sezonie kontrakt oraz nikłe szanse na podjęcie opcji gracza, mogą nie być zachęcające. Toronto Raptors i Oklahoma City Thunder wiedzą już, co znaczy pozyskać gwiazdę na sezon. Z drugiej jednak strony, Drummond rozgrywa bardzo dobry sezon, notując średnio 17,6 zbiórki, 15,8 zbiórki (!), 1,8 bloku, 2 przechwyty i najlepsze w karierze 2 asysty. Swoją fizycznością imponuje w tej coraz szczuplejszej i smuklejszej lidze.

źródło:YouTube/Z.Highlights