Marcus Smart przedłuża kontrakt z Boston Celtics

Marcus Smart przedłuża kontrakt z Boston Celtics

Marcus Smart przedłuża kontrakt z Boston Celtics
Photo by Adam Glanzman/Getty Images

Po przedłużających się nieco negocjacjach, Marcus Smart w końcu doszedł do porozumienia z Bradem Stevensem. Obrońca Celtów związał się dzisiejszej nocy nową umową z Boston Celtics, która przedłuży jego pobyt w Bostonie o kolejne 4 lata. W tym czasie Smart zarobi 77 milionów dolarów. Sam zawodnik potwierdził te wieści na swoim twitterze:

77 milionów to maksymalne przedłużenie, jakie w Bostonie mogli zaoferować Marcusowi. Nowy kontrakt wejdzie w życie od sezonu 2022/23 i jest w pełni gwarantowany. Nie zawiera zatem ani opcji gracza, ani drużyny. Jak jednak informuje Shams Charania w umowie zawarty jest bonus, tzw. trade kicker. Oznacza to, że jeśli Celtics zdecydują się wymienić Smarta, otrzyma on dodatkową gotówkę z tego tytułu.

Smart spędził całą dotychczasową karierę w Bostonie. Tu dał się poznać jako jeden z najlepszych i najbardziej nieustępliwych obrońców w całej NBA. Już dwukrotnie poskutkowało to wyborem do pierwszej piątki obrońców ligi. Gorzej niestety wygląda jego gra w ofensywie, gdzie Marcus nierzadko podejmuje nie do końca przemyślane decyzje. Trzeba jednak podkreślić, że ten sezon był w jego wykonaniu najlepszym w karierze zarówno pod względem punktów (13,1) jak i asyst (5,7).