Marc Gasol w Toronto Raptors!

Marc Gasol w Toronto Raptors!

Było cicho i spokojnie, ale nic nie trwa wiecznie. Przed momentem spadła na nas kolejna bomba od Woja. Marc Gasol zasili szeregi Toronto Raptors!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Niemal na godzinę przed końcem okienka transferowego, Toronto Raptors dokonali fantastycznej wymiany, pokazując, że oni też oczekują sukcesów już w tym sezonie. Oddali do Memphis Jonasa Valanciunasa, CJ Milesa, Delona Wrighta i pick w drugiej rundzie draftu 2024 w zamian za Marca Gasola.

Grizzlies od kilku dni prowadzili rozmowy z Charlotte Hornets na temat wymiany swojego środkowego, lecz jak się okazuje nic z tego nie wyszło. Podobnie w przypadku Raptors, którzy poważnie rozważali transfer Kyle’a Lowry’ego, między innymi w zamian za Mike’a Conleya. Kluby nie dogadały się w sprawie rozgrywających, więc doszły do porozumienia w kwestii środkowych.

Memphis mogli chyba otrzymać więcej. Miles i Wright w tym sezonie nie grają zbyt wiele, ani zbyt dobrze. Valanciunas przed kontuzją był dobry, ale czy to jest odpowiedni center na lata? Czy to jest środkowy, który wpasuje się obok Jarena Jacksona Jr? Mogli chociaż jakiś lepszy pick wyciągnąć.

Masai Ujiri po raz kolejny udowodnił, że nie boi się odważnych ruchów. Zdając sobie sprawę z tego, że obecny skład może nie przekonać Kawhi Leonarda do pozostania, postanowił ściągnąć konkretne wsparcie. Marc Gasol doda Toronto mnóstwo opcji do gry podkoszowej, a także do rozgrywania piłki i obsługiwania partnerów na wolnych pozycjach. Ponadto, to bardzo inteligentny zawodnik i były Obrońca Roku, zatem po bronionej stronie parkietu Toronto będzie mogło wystawiać naprawdę imponujące ustawienia. W zamian oddali tak naprawdę trzech zadaniowców z których najlepszy był Valanciunas. Oczywiście pytanie brzmi, jaką wersję Marca zobaczymy, ponieważ w tym sezonie miewał bardzo słabe momenty. Miejmy jednak nadzieję, że w obliczu nowej motywacji w postaci walki o Finały, Gasol wróci na wyżyny.

https://www.youtube.com/watch?v=eQZ0TKgUDIo

Źródło: youtube.com/FreeDawkins

Milwaukee pozyskało Mirotica, zatem Toronto odpowiedziało z grubej rury. Sixers już wcześniej utworzyli Wielką Czwórkę. Czekamy na ruchy Bostonu?