Manu Ginobili wraca do San Antonio Spurs!

Manu Ginobili wraca do San Antonio Spurs!

Manu Ginobili wraca do San Antonio Spurs!
Photo by Ronald Cortes/Getty Images

Wielki powrót do NBA stał się faktem. Jak informuje Adrian Wojnarowski, legenda światowych parkietów, Manu Ginobili wraca do San Antonio Spurs, choć oczywiście nie w roli zawodnika. Argentyńczyk otrzyma rolę specjalnego doradcy ds. koszykarskich w klubie z Teksasu.

44-letni Ginobili ma w pełni skupić się na rozwoju indywidualnym młodych zawodników San Antonio, zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Jeszcze w czasach swojej kariery zawodniczej, Manu dał się poznać jako świetny kolega z drużyny i prawdziwy lider w szatni. Teraz Spurs liczą na to, że będzie w stanie wykorzystać swoją charyzmę do rozwinięcia talentów młodszych pokoleń.

Ginobili spędził w NBA 16 lat, wszystkie w Teksasie, gdzie 4-krotnie świętował tytuł mistrzowski, zdobywając w międzyczasie tytuł Rezerwowego Roku i dwukrotnie grając w Meczu Gwiazd. Wcześniej grał w lidze włoskiej gdzie wygrał Euroligę zostając wybrany MVP. Manu był także jednym z głównych ojców sukcesu Argentyny na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Znany ze efektownego stylu gry, rzucający obrońca był jednym z najbardziej nietuzinkowych graczy, jacy w ostatnich latach grali w NBA.

YT: The Book of Basketball

Spurs próbowali zatrudnić Ginobiliego praktycznie od momentu zakończenia kariery zawodniczej w 2018 roku. Początkowo Argentyńczyk odmawiał, a miejsce przeznaczone dla niego zgodził się przejąć inny legendarny zawodnik Ostróg, Tim Duncan. Skrzydłowy po jednym sezonie zrezygnował z funkcji asystenta Popa. Czy Manu wytrwa dłużej?