Luke Walton zostanie zwolniony po sezonie

Luke Walton zostanie zwolniony po sezonie

Wygląda na to, że Luke Walton przetrwa na pozycji trenera Lakers do końca tego sezonu. Wygląda też na to, że nie przetrwa na niej ani meczu dłużej.

Szanse na awans Lakers do Playoffs w tym sezonie z dnia na dzień topnieją. Cienka defensywa, frustracja i boiskowe lenistwo LeBrona, porażki ze słabymi ekipami i w słabym stylu – to rzeczywistość, w jakiej tkwią Jeziorowcy od jakiegoś czasu. Czy brak awansu do pierwszej ósemki będzie wielką porażką tegorocznych Lakers? Jeśli wsłuchać się w głosy kibiców, wygląda na to, że tak. Nawet jeśli nie jest to prawda, to kibice są tego zdania i klub musi im pokazać, że stara się coś tej sytuacji zaradzić. Stąd właśnie informacja, która nie jest szokująca – według Marca Steina z New York Times, Luke Walton z niemal stu procentową pewnością zostanie zwolniony po obecnym sezonie.

Do takiego wniosku mógł dojść każdy, kto śledzi trochę NBA. Marc Stein jednak podobno pozyskał tę informację z osób – jak to określił – będących w ligowym kręgu trenerskim. Cokolwiek to znaczy. Właścicielka Lakers, Jeannie Buss, wielokrotnie wspominała, że Luke Walton ma jej pełne wsparcie i że jego posada jest bezpieczna. Mówiła to jednak w kontekście plotek o jego potencjalnym zwolnieniu jeszcze w tym sezonie. To byłaby oznaka paniki i gorączkowego działania. Z drugiej strony, zostawienie Luke’a na posadzie głównego trenera na dłużej byłoby pokazaniem kibicom, że brak awansu do fazy zasadniczej był częścią planu, a cały hype był bezzasadny. Zanosi się więc na rozwiązanie pośrednie.

Zarząd Jeziorowców jest już chyba z brakiem awansu do Playoffs pogodzony. Trudno się dziwić – przed sezonem zdania były podzielone, ale wielu nie stawiało LAL w gronie faworytów do pierwszej ósemki. Oczywiście – fakt, że  LeBron Jaames nie był zdrowy przez pewną część sezonu walnie się przyczynił do zaistniałej sytuacji. Z drugiej jednak strony, teraz LeBron jest zdrowy, więc powinni trochę zwycięstw nadrobić. Lakers przegrywają z Suns. Ich bilans w ostatnich meczach to 2-8. Kontuzje były wymówką wcześniej – teraz trener Walton ma większość graczy do dyspozycji i nie potrafi tego poukładać, niestety. Granie na pozycjach 3-5 zestawem Ingram-LeBron-Kuzma nie działa. Pamiętacie ten moment sezonu, w którym Lakers byli zaskakująco dobrą obroną? Kiedy JaVale McGee czyścił deski? Luke Walton niestety przekombinował. Nawet jeśli celem rzeczywiście są wakacje, pozyskanie wolnych agentów i gra o najwyższe cele za rok, to szansa na playoffy była już w tym sezonie, a trener Walton jej nie wykorzystał, pokazując, że może nie warto mu ufać w kontekście znacznie większych ambicji związanych z kolejnymi rozgrywkami.

źródło:YouTibe/ESPN