Luke Walton trenerem Sacramento Kings!

Luke Walton trenerem Sacramento Kings!

Bardzo krótko trwał rozbrat Luke’a Waltona z NBA. Jak informują amerykańscy dziennikarze, były już trener Lakers został właśnie szkoleniowcem Sacramento Kings.

Jak poinformowali amerykańscy dziennikarze, Walton zaledwie dzień po utracie pracy znalazł nowe stanowisko. Były szkoleniowiec Lakers obejmie Sacramento Kings. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2022-23.

Walton rozstał się z Los Angeles Lakers za porozumieniem stron w piątek późnym wieczorem. Nie było to zaskoczeniem absolutnie dla nikogo, gdyż o tym ruchu mówiło się już od dobrych kilku miesięcy. Pomimo jednak osiągnięcia słabego bilansu w LA przez trzy lata urzędowania na stanowisku head coacha (98-148), Walton bardzo szybko znalazł chętnych na swoje usługi.

Sacramento Kings zwolnili swojego trenera w czwartek wieczorem, co z kolei było wielkim zaskoczeniem. Dave Joerger zrobił z młodych Sacramento groźną ekipę, która do końca walczyła o playoffy. Najwyraźniej jednak brak awansu przekroczył granice cierpliwości Vlade’a Divaca i postanowił on rozstać się z Joergerem. Na jego miejsce zatrudnił właśnie Waltona.

Czy to jest faktycznie lepszy wybór niż Joerger? Ciężko powiedzieć, ale na ten moment wydaje się, że nie. Walton bardzo dobrze się zapowiadał jako trener, lecz jego ostatnie dwa sezony nie należą do najlepszych. Może właśnie w Kings się odbuduje? Z drugiej strony, czy Sacramento ma czas na eksperymenty? Ich cel w przyszłym sezonie jest jasny i są to playoffy. Wszystko poniżej będzie dużym rozczarowaniem. Czy Walton jest w stanie im to zagwarantować? Śmiem wątpić.

Źródło: Youtube.com/Sacramento Kings