Vogel: LeBron jest źle traktowany przez sędziów

Vogel: LeBron jest źle traktowany przez sędziów

Sędziowanie w NBA to temat rzeka. Arbitrzy ligi muszą nieustannie zmagać się z praktycznie wszechobecną krytyką. Do długiej listy niezadowolonych z ich decyzji dołączyli właśnie Frank Vogel i jego Los Angeles Lakers.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Wydawać by się mogło, że LA Lakers nie mają absolutnie żadnych powodów do narzekań. Brak problemów zdrowotnych, świetna chemia od samego początku pomiędzy dwójką liderów i świetna defensywa przekładają się na najlepszy bilans w całej NBA. Nigdy jednak nie jest doskonale i w LA wiedzą już nawet dlaczego tak nie jest. Wszystkiemu winni sędziowie.

Jeziorowcy są bardzo niezadowoleni z poziomu, jaki prezentują arbitrzy w tym sezonie, w szczególności w kontekście LeBrona Jamesa. LBJ oddaje zaledwie 5,6 rzutu wolnego na mecz, co jest najgorszym wynikiem w jego karierze (średnio 8,1 prób z linii). Zdaniem Danny’ego Greena wina za ten stan rzeczy leży właśnie po stronie sędziów:

„Powinien oddawać co najmniej 8-10 rzutów wolnych w meczu. To bardzo fizyczna gra, a on nie flopuje tak jak inni. Nie dostaje tylu gwizdków co niektórzy zawodnicy, głównie dlatego, że jest tak silny. Ciężko wtedy zauważyć te wszystkie przewinienia.”

Z opinią Greena zgadza się także Jared Dudley:

„Tak silny gość jak on nie próbuje chwytać cię za ramię i oszukiwać jak chociażby James Harden. Po prostu dominuje cię swoją siłą i przez to ciężko dostać tyle gwizdków, co inni.”

Kroplą, która przelała czarę goryczy był ostatni mecz z Memphis Grizzlies w którym LBJ nie oddał ani jednego rzutu wolnego przy aż 27 próbach z gry.

„Gram głównie w trumnie i jeśli spojrzysz na moje ramię, to zobaczysz tam co najmniej kilka sporych zadrapań, do których doszło w trakcie ostatnich dwóch spotkań i które oczywiście nie zostały odgwizdane.”

LBJ nie jest oczywiście z tego powodu zadowolony, lecz jego zdaniem taka sytuacja ma miejsce od lat, więc zdążył się przyzwyczaić:

„To dla mnie stały temat od kilku lat, a tak naprawdę przez praktycznie całą karierę. Dlatego wiem, że niezależnie ile razy to się będzie powtarzać, muszę walczyć dalej.”

Na dobry początek zawsze warto porozmawiać samemu z sędzią, zwracając uwagę na pewne rzeczy już podczas meczu:

Źródło: Youtube.com/House of Highlights

Trener Jeziorowców, Frank Vogel, nie zamierza się jednak przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy i już zapowiedział interwencję w tej sprawie:

„To strasznie frustrujące. LeBron atakuje obręcz przez cały wieczór. Oddał co prawda 9 trójek, ale tak naprawdę porusza się głównie w pomalowanym. Nie zostawimy tego i porozmawiamy z przedstawicielami ligi na ten temat.” 

Czy to coś da? Zapewne tak, w końcu mówimy o jednej z największych gwiazd ligi w jednej z najbardziej medialnych drużyn sportowych w USA. Na pewno warto spróbować.

https://www.youtube.com/watch?v=6-d9OeQv1vc

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins