Los Angeles Lakers zwalniają DeAndre Jordana

Los Angeles Lakers zwalniają DeAndre Jordana

Mimo usilnych prób, Los Angeles Lakers nie udało się dokonać żadnego transferu podczas tegorocznego trade deadline. Nie oznacza to jednak, iż Rob Pelinka porzucił już wszelkie próby wzmocnienia składu. Przekonał się o tym DeAndre Jordan, dla którego zabrakło już miejsca w składzie drużyny.

Jak informuje Shams Charania, Lakers zwolnili z zespołu DeAndre Jordana. W jego miejsce planują z kolei zatrudnić DJ Augustina, który zapewni drużynie wsparcie na rozegraniu dla Russella Westbrooka pełniąc rolę jego zmiennika. W Los Angeles liczą także na jego skuteczność zza łuku, która na przestrzeni 14-letniej kariery wynosi 38%. Augustin występował w tym sezonie dla Houston Rockets, lecz został zwolniony wkrótce po tym, jak Rakietom nie udało się znaleźć chętnych na jego usługi podczas trade deadline.

Augustin to nie jedyne wzmocnienie Jeziorowców. Rob Pelinka postanowił dodatkowo uzupełnić kadrę Wenyenem Gabrielem na umowie dwustronnej. Skrzydłowy w tym sezonie zakładał już koszulki Nets, Pelicans i Clippers notując średnio 2 pkt i 2 zb na mecz.

DeAndre okazał się być bardzo nietrafionym transferem Jeziorowców. Środkowy wystąpił w 33 spotkaniach zapisując na swoje konto średnio zaledwie 4 pkt i 5 zb na mecz. Jego postawa bardzo szybko poskutkowała wypadnięciem z rotacji zespołu, a Jordan od Świąt praktycznie nie wychodził na boisko. Wczoraj mogliśmy zobaczyć dlaczego:

Mimo wszystko nie powinien mieć on problemu ze znalezieniem nowego domu. Jak bowiem informuje Adrian Wojnarowski, zainteresowanie centrem wyrazili już w 76ers. W Philadelphii usilnie poszukują środkowego, który mógłby pełnić rolę zmiennika dla Joela Embiida po tym, jak z drużyną pożegnał się Andre Drummond.