Lista najlepiej sprzedających się koszulek NBA

Lista najlepiej sprzedających się koszulek NBA

Połowa sezonu NBA za nami, co sprzyja różnego rodzaju podsumowaniom i rankingom, nie tylko stricte sportowym. Liga postanowiła podzielić się z fanami informacjami na temat popularności poszczególnych zawodników i klubów pośród kibiców, publikując wczoraj wieczorem ranking najlepiej sprzedających się koszulek pierwszej połowy tegorocznych rozgrywek.

Na szczycie zestawienia nie ma absolutnie żadnych zaskoczeń. Prowadzi LeBron James, a zaraz za nim uplasował się Stephen Curry. Panowie od lat są największymi gwiazdami ligi, co widać także w głosowaniu fanów na Mecz Gwiazd. Trzecie rezultaty, które ukazały się w tym tygodniu potwierdziły ich dominację. Jako jedyni bowiem przekroczyli oni 6 milionów głosów:

Dalsze miejsca także nie powinny być niespodzianką. Giannis, KD, Doncic, czy Tatum to uznane nazwiska. Po raz pierwszy w czołowej dziesiątce znalazł się Ja Morant, co nie może dziwić obserwując ego tegoroczną formę. Coś mi mówi, że Morant na dobre zadomowi się w tym zestawieniu. Po raz pierwszy od 2018 roku w czołówce znalazł się także Klay Thompson. Co ciekawe, na liście znalazł się także RJ Barrett, co ukazuje siłę fanów z Nowego Jorku. Oto pierwsza 15:

Jak widać dane te pochodzą jedynie z oficjalnego sklepu NBA. Gdyby dodać pozostałe źródła, prawdopodobnie wyglądałoby nieco inaczej. W ujęciu drużynowym natomiast wygląda to następująco:

  1. Los Angeles Lakers
  2. Golden State Warriors
  3. Milwaukee Bucks
  4. Brooklyn Nets
  5. Boston Celtics
  6. New York Knicks
  7. Chicago Bulls
  8. Philadelphia 76ers
  9. Toronto Raptors
  10. Dallas Mavericks