Liga ukarze Serge’a Ibakę i Marquese’a Chrissa za bójkę

Liga ukarze Serge’a Ibakę i Marquese’a Chrissa za bójkę

Serge Ibaka i Marquese Chriss, między którymi doszło ubiegłej nocy do bójki, zostaną ukarani przez NBA. Nie tylko zostali wyrzuceni z parkietu, ale liga zawiesi ich też na kilka spotkań.

Ostatniej nocy miał miejsce mecz Cavaliers z Raptors (wygrany zaskakująco wysoko przez tych pierwszych), a w czasie jego trwania miejsce miała bójka z udziałem zawodników obu drużyn. Serge Ibaka wylądował na parkiecie po walce podkoszowej z Marquesem Chrissem, po czym zawodnik Cavs najpewniej rzucił jakiś złośliwy komentarz, gdyż Ibaka bez zastanowienia rzucił się na rywala z pięściami. Obaj panowie wyprowadzili w swoim kierunku kilka ciosów, zanim zostali rozdzieleni przez kolegów.

Obaj oczywiście wylecieli z boiska, ale jak można się było spodziewać, to nie koniec kar. Serge Ibaka zostanie przez ligę zawieszony na trzy spotkania, a Marquese Chriss na jedno. Nie rozegranie meczów z powodu zawieszenia łączy się też ze stratą finansową – w przypadku zawodnika Raptors 448 tysięcy, z kolei w przypadku zawodnika Cavs tylko 22 tysiące dolarów. Znając dosyć surowe podejście ligowych oficjeli do jakichkolwiek boiskowych niesubordynacji, kara wydaje się stosunkowo niewielka. Zwłaszcza dla Ibaki, który to rzucił się z pięściami.

NBA mogła ukarać podkoszowego Raptors dotkliwiej, biorąc pod uwagę fakt, że jest to recydywa. Ibaka ma już za sobą bogatą historię boiskowych bójek – w przeciągu dwóch ostatnich sezonów zdążył już wyłapać zawieszenia za bójki z Jamesem Johnsonem z Miami Heat i Robinem Lopezem z Chicago Bulls. Tak się jednak nie stało. Z punktu widzenia kibiców dobrze – w końcu w naszym interesie jest to, żeby gracze mogli grać. Z punktu widzenia sprawiedliwości i moralności – nie nam oceniać.

https://www.youtube.com/watch?v=1UBMHO53CVE

źródło:YouTube/Highlight Lab