LeVert i Fournier dają zwycięstwo Pacers i Magic

Dzisiejszej nocy NBA przygotowała dla nas 11 spotkań, z których aż 3 rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. A jako, że to właśnie dziś upływa trade deadline, jest to świetna okazja, żeby po raz ostatni zobaczyć niektórych zawodników w starych barwach.

Każdy z trójki liderów Phoenix Suns rzucił ponad 20 pkt, lecz to nie wystarczyło na pokonanie Orlando Magic. Nikola Vucevic rzucił 27 pkt i zebrał 14 piłek, a Evan Fournier, dla którego mógł to być ostatni mecz w barwach Magic zdobył 21 pkt w tym dwa decydujące o końcowym wyniku:

Boston Celtics przegrywali w trzeciej kwarcie już 25 pkt, lecz udało im się odrobić straty niemal całkowicie. W meczu w którym Giannis Antetokounmpo rzucił zaledwie 13 punktów, a liderem Bucks był Khris Middleton (27/13), bohaterem mógł zostać Daniel Theis. Niestety dla Celtów, zmarnował on czystą trójkę na zwycięstwo w ostatnich sekundach spotkania:

Swoje pierwsze punkty w barwach Milwaukee zaliczył także PJ Tucker, trafiając, a jakże, trójkę z rogu boiska:

Memphis Grizzlies wyraźnie złapali wiatr w żagle wygrywając 4 z ostatnich 5 spotkań. Dzisiaj ich ofiarą padli OKC Thunder, a Grayson Allen pokazał się zarówno z efektywnej (20 pkt i 57% z gry), jak i efektownej strony:

Bez Collina Sextona, Darius Garland wziął na siebie ciężar gry zdobywając 22 pkt i 9 ast w zwycięstwie 103-94.

YT: NBAHIGHLIGHTS

Bulls nie pomógł tym razem ani Zach LaVine (22 pkt) ani potężny wsad Patricka Williamsa w końcówce:

25 pkt i 17 zb Clinta Capeli nie wystarczyło. Podobnie jak Trae Young (29/9) trafiający w ostatniej minucie trójki z wysokości logo boiska.

De’Aron Fox cały wieczór sprawiał wielkie problemy rywalom, kończąc spotkanie z 37 punktami na koncie i dając Kings wygraną 110-108:

Anthony Edwards zdobył 29 punktów w tym aż 14 w czwartej kwarcie.

Niestety to okazało się niewystarczające na Dallas Mavericks, gdzie tym razem brylował głównie Kristaps Porzingis także rzucając 29 pkt i prowadząc Mavs do wygranej 128-108:

YT: Dallas Mavericks

W meczu, który może się okazać ostatnim w barwach Raptors, Kyle Lowry rzucił zaledwie 8 pkt, zaliczył przy tym jednak najlepszy w całej karierze wskaźnik +/- na poziomie +42. Cały zespół Toronto pokazał się dzisiaj z dobrej strony pokonując Denver Nuggets 135-111:

KJ Martin popisał się dzisiaj efektownym wsadem nad Codym Zellerem, lecz to nie uchroniło Rockets od porażki 97-122 w starciu z Charlotte Hornets:

LA Clippers nie przegrywali ani przez sekundę w meczu z San Antonio Spurs. Zwycięstwo 134-101 zapewnił im Kawhi Leonard z 25 pkt i 7 zb na koncie:

YT: LA Clippers

Pozbawieni swojej Wielkiej Trójki Brooklyn Nets nie mieli czego szukać w starciu z Utah Jazz. Nets zdobyli zaledwie 38 punktów w pierwszej połowie, kończąc mecz porażką 88-118. Najlepszym graczem Jazzmanów okazał się dzisiaj Donovan Mitchell (27/6/7):

Problemy zdrowotne kazały fanom Pacers czekać na Carisa LeVerta, lecz dzisiaj obrońca pokazał, że było warto. Indiana wygrała z Detroit 116-111, a LeVert zdobył najlepsze w drużynie 28 punktów, trafiając także najważniejszy rzut tego meczu na kilka sekund przed końcem: