Lance Stephenson chce wrócić do NBA

Lance Stephenson chce wrócić do NBA

Lance Stephenson, były zawodnik m.in. Indiany Pacers i Los Angeles Lakers zasygnalizował chęć powrotu do najlepszej ligi świata.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Stephenson jest obecnie wolnym agentem, po tym jak władze chińskiej ligi CBA odwołały na czas nieokreślony rozgrywki koszykarskie z powodu koronawirusa. W tej sytuacji Lance, podobnie jak większość zagranicznych zawodników i trenerów, postanowił wyjechać z kraju i szukać zatrudnienia gdzieś indziej. Jako że obrońca zawsze wysoko cenił swoje możliwości, zamierza powalczyć o angaż w NBA.

Jak poinformował Chris Haynes z Yahoo Sports, Stephenson jest otwarty na wszelkie propozycje i gotowy do udowodnienia swojej wartości na treningach. Nie wiadomo na ten moment, czy ktokolwiek wyraził chociaż wstępne zainteresowanie zawodnikiem. Trudno jednak oczekiwać, aby Lance był rozchwytywany, szczególnie przez zespoły celujące w tytuł mistrzowski.

29-latek ma za sobą bardzo dobry sezon w Chinach (27 pkt i 7 zb), lecz popisy w Chinach nie robią na klubach NBA najmniejszego wrażenia. Znacznie lepiej pamiętany jest za to za ubiegły sezon w barwach LA Lakers, gdzie nie zachwycał u boku LeBrona notując zaledwie 7 pkt i 3 zb.

Czy znajdzie się jeszcze miejsce w NBA dla tego niesfornego zawodnika?

Źródło: Youtube.com/AIR Highlights