Lakers i Clippers nie chcą dokończyć sezonu!

Lakers i Clippers nie chcą dokończyć sezonu!

Sezon NBA 2019/20 stanął wczoraj pod wielkim znakiem zapytania. Jak donoszą amerykańscy dziennikarze szanse na przedwczesne zakończenie rozgrywek rosną.

Wczorajszy bojkot całej kolejki spotkań to wydarzenie absolutnie historyczne w całym amerykańskim sporcie, nie tylko w koszykówce.

Przed wczorajszym spotkaniem numer 5 gracze Milwaukee Bucks postanowili zbojkotować mecz i nie wyjść na boisko. zawodnicy Orlando Magic początkowo chcieli zagrać spotkanie, lecz ostatecznie również wrócili do szatni. Takie działania są formą protestu wobec sytuacji społecznej i traktowania czarnoskórych Amerykanów w USA.

Podobną decyzję podjęli gracze w następnych meczach, czyli OKC Thunder vs Houston Rockets i LA Lakers vs Portland Trail Blazers. Jako, że wszystko wydarzyło się błyskawicznie, po ogłoszeniu bojkotu zawodnicy postanowili zorganizować zebranie, aby przemyśleć dalsze kroki.

Na tym spotkaniu, według informacji Shamsa Charanii, gracze dwóch zespołów z Los Angeles, czyli Lakers i Clippers zagłosowali za bojkotem reszty sezonu. Pozostali zgromadzeni zawodnicy wyrazili chęć rozegrania pozostałej części playoffów. Widząc taką reakcję, LeBron James wyszedł ze spotkania, a krótko później w jego ślady poszli inni.

Jak dodaje David Aldridge spotkanie nie zakończyło się w najlepszej atmosferze. Jeff Goodman natomiast cytuje jednego z graczy:

„Było bardzo emocjonalnie. Nie wygląda to za dobrze, ale mamy nadzieję, że po przespaniu nocy dojdziemy do jakiegoś porozumienia, bo większość z nas wciąż chce w jakiś sposób kontynuować grę.”

Jak jednak napisał Adrian Wojnarowski, spotkanie to nie było decydujące, a miało raczej dać obraz tego jak wyglądają nastroje zawodników. Więcej dowiemy się po drugim spotkaniu graczy, które będzie mieć miejsce w tym samym czasie, co zebranie Rady Dyrektorów NBA. Po tych zebraniach powinniśmy poznać jakieś wiążące decyzje.

Co Waszym zdaniem powinni zrobić w tej sytuacji zawodnicy? Jak natomiast sprawę rozwiązać powinna liga?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights