LA Lakers zainteresowani Ibaką

LA Lakers zainteresowani Ibaką

Los Angeles Lakers to obecnie najlepsza drużyna w całej NBA, nie oznacza to jednak, że nie potrzebują wzmocnień. Jeśli Jeziorowcy faktycznie planują obronę tytułu (a nie ma ku temu żadnych wątpliwości), Rob Pelinka musi dodać więcej talentu do tego składu. Według najnowszych informacji, generalny menadżer LAL obrał już sobie na celownik bardzo ciekawego zawodnika.

Jak donosi Sean Deveney z portalu Heavy.com, Lakersi zamierzają powalczyć o usługi Serge’a Ibaki, któremu skończył się kontrakt z Toronto Raptors.

„To idealny podkoszowy zawodnik dla Lakers. Interesowali się nim już wcześniej i na pewno jeszcze wrócą do tego tematu. Jeśli byłby zdrowy, mógłby bez problemu wychodzić w pierwszej piątce czy to na 4 czy na pozycji nr 5. Tym bardziej, że w zeszłym sezonie stał się faktycznym zagrożeniem zza łuku. Wiem, że Lakers bardzo go chcą, to jedynie kwestia tego, czy zaakceptuje ich ofertę.”

Pod względem sportowym byłoby to fantastyczne wzmocnienie dla Jeziorowców. Ibaka to doskonały podkoszowy zadaniowiec. Doświadczony, mogący występować na obu pozycjach, bardzo dobrze broniący obręczy, i wciąż będący jeszcze całkiem mobilnym zawodnikiem. Razem z Anthonym Davisem, Serge mógłby stworzyć prawdziwy mur w obronie. A i w ataku dałby więcej niż obecni środkowi LAL. W ostatnim sezonie notował 15 pkt i 8 zb na mecz, trafiając przy tym 38,5% swoich rzutów zza łuku.

Głównym znakiem zapytania pozostają jednak pieniądze. Lakers mają 9,3 miliona dolarów możliwych do zaoferowania na zasadzie mid-level exception. Nie jest jednak tajemnicą, że chcieliby tę kwotę przeznaczyć na więcej niż jednego zawodnika. Ibaka z kolei na pewno otrzyma oferty lepsze finansowo niż te 5/6 milionów, które najprawdopodobniej zaoferuje Pelinka.

Wszystko zależeć będzie od samego zawodnika. Ibaka w dużej mierze jest już spełnionym zawodnikiem. Ma już na koncie pierścień mistrzowski, a na rynek wchodzi po wysokim (64 miliony w 3 lata) kontrakcie, zatem trudno powiedzieć, czym będzie kierował się podczas nadchodzącej wolnej agentury. Niewykluczone, że Serge będzie chciał po prostu zostać w Toronto, w którym się bardzo dobrze czuje.

Źródło: Youtube.com/NBA