LA Lakers wrócą do wizyt w Białym Domu

LA Lakers wrócą do wizyt w Białym Domu

Jak informują amerykańskie media, Los Angeles Lakers zamierzają w tym roku wznowić tradycję wizyt mistrzów NBA w Białym Domu. Ostatnią drużyną, która pojawiła się u prezydenta USA byli mistrzowie z 2016 roku, Cleveland Cavaliers.

Tradycja wizyt ligowych mistrzów u prezydenta Stanów Zjednoczonych została przerwana na czas kadencji Donalda Trumpa. Mistrzowie z 2017 roku, Golden State Warriors wahali się nad wizytą u Trumpa, z którego polityką i słowami mocno się nie zgadzali. Ostatecznie zaproszenie wycofał sam prezydent, co jedynie pogorszyło stosunki pomiędzy nim, a NBA.

Od tamtej pory żaden z mistrzów NBA nie pojawił się w Białym Domu. Wspominani Cavaliers spotkali się z prezydentem Obamą, zanim jeszcze przekazał on władzę Trumpowi. Golden State Warriors zorganizowali wycieczkę do muzeum wraz ze studentami, a także odwiedzili byłego prezydenta Baracka Obamę. Toronto Raptors natomiast złożyli wizytę premierowi Kanady Justinowi Trudeau.

Do oficjalnego przekazania urzędu ma dojść 20 stycznia. Potwierdził to już nawet obecnie urzędujący Donald Trump, który długo nie chciał uznać wyniku wyborów. I choć Joe Biden z pewnością chętnie przyjmie LA Lakers, wciąż nie ma gwarancji, że wizyta dojdzie do skutku.

Wszystko oczywiście z powodu pandemii. Koronawirus sprawił, że nie ciągle nie znamy drugiej połowy terminarza, zatem nie wiadomo kiedy Jeziorowcy przyjadą do Waszyngtonu na mecz z Wizards. Nie wiadomo także, jakie będą wtedy obowiązywać zasady w kontekście wizyt w Białym Domu i czy prezydent w ogóle będzie w Waszyngtonie.

Niezależnie jednak od tego, pewnym wydaje się powrót do tradycji, która sięga roku 1963 kiedy to Boston Celtics, jako pierwsi mistrzowie w historii NBA złożyli wizytę ówczesnemu prezydentowi Kennedy’emu.

Źródło: Youtube.com/NBA