Kemba Walker podpisze maksymalny kontrakt z Boston Celtics!

Kemba Walker podpisze maksymalny kontrakt z Boston Celtics!

Jak donosi Shams Charania z The Athletic, kwestia wolnej agentury Kemby Walkera jest już tak na prawdę rozwiązana. Pomimo że oficjalnie do spotkań i ustaleń może dojść dopiero jutro, wiadomo już że Kemba dogadał się z Boston Celtics w sprawie czteroletniej, maksymalnej umowy wartej 141 milionów dolarów. Tym samym Walkers załata w Boston Celtics dziurę po Kyrie Irvingu, który zdecydował się na dołączenie do Brooklyn Nets.

Podejmując decyzję o odejściu z Charlotte, Kemba odrzucił bardzo dużo pieniędzy – maksymalna umowa jaką mógł dostać od swojego macierzystego klubu to 221 milionów dolarów za pięć lat. Różnica jest więc kolosalna i wynosi aż 80 milionów dolarów! Dla zawodnika ważniejsze musiały okazać się potencjalne szanse na grę o wyższe cele niż sam awans do Playoffów. Celtics również musieli dokonać poświęcenia – by zrobić miejsce dla Kemby najpewniej zrzekną się praw do Terry’ego Roziera, zmieniając jego status z zastrzeżonego na niezastrzeżonego wolnego agenta.

Celtics zyskali nową gwiazdę od razu po stracie poprzedniej, natomiast Hornets zostają w tym momencie bez lidera, z kilkoma złymi kontraktami, pozostawieni u progu przebudowy, którą i tak mogą zacząć dopiero za rok. Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Charlotte już rozglądają się za zastępstwem na pozycji rozgrywającego. W kręgu zainteresowań znajdować mają się Elfrid Payton, TJ McConnell, Ish Smith, oraz Emmanuel Mudiay. Oj będzie tankowanie.

źródło:YouTube/House of Highlights