Kyrie Irving imprezuje zamiast grać?

Kyrie Irving imprezuje zamiast grać?

Kyrie Irving od pewnego czasu znajduje się poza kadrą Brooklyn Nets. Rozgrywający opuścił ostatnie 3 spotkania swojej drużyny, a według najnowszych danych z całą pewnością nie zobaczymy go także w dzisiejszym meczu z Denver Nuggets:

Oficjalnie Irving jest poza grą z powodów osobistych. Nic więcej jednak nie wiadomo na ten temat, co w dzisiejszym świecie nie należy do normy. Nikt w Nets nie wie, ani gdzie przebywa zawodnik, ani jaka dokładnie jest natura jego absencji i kiedy dobiegnie ona końca.

„Nie będę się wypowiadał w imieniu Kyriego, pozwolę mu zrobić to osobiście. Jestem pewien, że zobaczy się z Wami krótko po swoim powrocie. Wspieramy go tutaj w 100% i życzymy mu jak najlepiej.” – odpowiedział na pytania mediów Kevin Durant.

Cała sytuacja od samego początku jest nietuzinkowa. Brak Irvinga w składzie zaskoczył nawet trenera Steve’a Nasha. Przyznał on, że zawodnik się z nim nie kontaktował w tej sprawie:

Dzisiaj światło dzienne natomiast ujrzały bardzo niepokojące nagrania. Widać na nich, m.in Kyriego Irvinga na całkiem sporej imprezie bawiącego się bez maski. Wszystko wskazuje na to, że przyjechał on na imprezę urodzinową swojej siostry Asii, którą także można dostrzec na filmie. W tym samym tygodniu urodziny obchodzi także ojciec zawodnika:

Irving najwyraźniej poszedł za przykładem Neymara. Brazylijski piłkarz znany jest z tego, że zdarzało mu się opuszczać mecze w trakcie sezonu specjalnie po to, by przyjechać na urodziny swojej siostry.

Na ten moment nie ma pewności, czy jest to nagranie sprzed kilku dni. Co za tym idzie, nie wiemy czy Kyrie faktycznie złamał ligowe przepisy. Na filmie widać jednak tort z okazji 30 urodzin, a taką właśnie rocznicę urodzenia obchodzi dzisiaj siostra rozgrywającego. Są zatem spore szanse, iż video jest prawdziwe i pochodzi sprzed najwyżej kilku dni.

Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, oznaczać to będzie przede wszystkim złamanie ligowych przepisów i potencjalną karę ze strony Adama Silvera. W świetle ostatnich wydarzeń, kiedy to władze ligi przenoszą spotkania i rozmyślają nad tym jak mimo wszystko nie przerywać sezonu, takie wycieczki Irvinga nie będą postrzegane najlepiej.

Przekonał się już o tym James Harden, kiedy to na starcie sezonu również wybrał zabawę zamiast gry. Dla Nets te plotki to ostatnie, czego potrzebują. Brooklyn, nawet pomimo świetnej postawy Kevina Duranta, ma problemy z wygrywaniem. Kolejny chaos z Irvingiem w roli głównej na pewno im nie pomoże. Tym bardziej, że obecność Kyriego na imprezie oznacza, że jego przerwa wydłuży o kolejny tydzień w najlepszym wypadku.

Jeśli oczywiście, nagranie to nie jest tylko kolejnym przykładem fake newsa, czego na razie także nie można wykluczyć.