Kto zostanie nowym trenerem Rakiet?

Kto zostanie nowym trenerem Rakiet?

Mike D’Antoni zrezygnował z dalszej współpracy z Houston Rockets. Daryl Morey jednak błyskawicznie rozpoczął poszukiwania jego następcy i ma już pierwszych faworytów.

Okoliczności odejścia Mike’a D’Antoniego z Houston Rockets były z pewnością zaskakujące. Co prawda trenerowi kończył się kontrakt z upływem obecnego sezonu, lecz zarząd Rakiet miał w planach kontynuację współpracy, a i sam Mike wyraził chęć pozostania w Houston na konferencji prasowej. Zaledwie kilka godzin później D’Antoni zmienił jednak zdanie o 180 stopni kończąc swoją przygodę w Teksasie.

To sprawiło, że Daryl Morey został zmuszony do poszukiwań nowego szkoleniowca, który spróbuje wyciągnąć maksimum możliwości z duetu Westbrook/Harden, co nie będzie należało do najłatwiejszych zadań.

Jak donoszą amerykańscy dziennikarze na pole position w wyścigu na szkoleniowca Houston wysunął się Sam Cassell. Były rozgrywający m.in właśnie Rakiet od lat pozostaje na stanowisku asystenta, najpierw w Wizards, a od 2014 roku w LA Clippers. W tym czasie Cassell wyrósł na jednego z czołowych ligowych asystentów. Zaledwie kilka dni temu pochwał nie szczędził mu obecny szef, Doc Rivers:

„Sam Cassell powinien być pierwszym trenerem. Jest niebywale inteligentny i mam nadzieję, że w końcu dostanie swoją szansę.”

Według wstępnych informacji ESPN, Cassell także jest mocno zainteresowany trenowaniem Houston w barwach których zdobył dwa tytuły mistrzowskie.

Źródło: Youtube.com/NBA

Jeśli z jakiegoś powodu kandydatura Cassella się nie sprawdzi, drugim nazwiskiem na liście Moreya ma być kolega Sama z LA Clippers, czyli Ty Lue. W tym wypadku jednak Morey musiałby się pospieszyć. Usługami Lue poważnie zainteresowanych jest kilka innych drużyn wśród których prym wiedzie Philadelphia 76ers.

Pośród plotek pojawia się także nazwisko Jeffa van Gundy’ego, który trenował Rakiety w latach 2003-2007, lecz od tamtego czasu pozostaje poza ligą jako komentator ESPN i ciężko powiedzieć, czy byłby w ogóle zainteresowany powrotem do trenerki. Możliwa jest także kandydatura Stephena Silasa, asystenta w Dallas Mavericks, który był blisko objęcia Rakiet zanim pojawił się D’Antoni.

A kto według Was najlepiej będzie w stanie zarządzać szatnią Houston?

Źródło: Youtube.com/NBA