Kto, z kim i kiedy? NBA podaje terminarz nowego sezonu

Kto, z kim i kiedy? NBA podaje terminarz nowego sezonu

Kto, z kim i kiedy? NBA podaje terminarz nowego sezonu
Photo by Keith Birmingham/MediaNews Group/Pasadena Star-News via Getty Images

NBA odkryła przed nami kolejne karty z nadchodzącego sezonu. Władze ligi opublikowały część ligowego terminarza na rozgrywki 2021/22, w tym oczywiście najciekawsze dla fanów daty jak noc otwarcia, czy Christmas Day.

Zacznijmy chronologicznie. Nowy sezon rozpocznie się we wtorek 19 października 2021 roku. Mistrzowskie pierścienie odbiorą wtedy Milwaukee Bucks, aby potem zmierzyć się w pojedynku z Brooklyn Nets, z którymi wygrali w tym roku epicką siedmiomeczową serię w drugiej rundzie playoffów. Następnie fani będą mogli obejrzeć nowe odsłony mistrzów z 2020 roku i 2018 roku. LA Lakers podejmą bowiem u siebie Golden State Warriors. Cały pierwszy tydzień rozgrywek zapowiada się zresztą bardzo emocjonująco:

NBA uchyliła także rąbka tajemnicy w sprawie świątecznej rozpiski meczów, która od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem pośród fanów. Po raz 14. z rzędu już 25 grudnia zobaczymy aż 5 ciekawie zapowiadających się spotkań

Najpierw wielki powrót Trae Younga do Madison Square Garden. Możemy spodziewać się bardzo gorącej atmosfery w tym meczu po tym, jak rozgrywający Hawks stał się praktycznie wrogiem publicznym w Nowym Jorku (przynajmniej dla fanów Knicks) po tegorocznych playoffach.

Następnie zobaczymy starcie Boston Celtics z Milwaukee Bucks. Po nim dojdzie do pojedynku pomiędzy pragnącymi wrócić na szczyt Golden State Warriors, a obecnymi mistrzami konferencji zachodniej, czyli Phoenix Suns. Wszystko to jednak tylko rozgrzewka przed prawdziwym show, przynajmniej w teorii. W najlepszych godzinach oglądać będziemy mogli dwie najbardziej medialne drużyny. Naszpikowani gwiazdami Brooklyn Nets przyjadą do Los Angeles, aby zmierzyć się z Lakers i ich Wielką Trójką. Na dokładkę zostanie nam mecz Dallas Mavericks z Utah Jazz.

Co ciekawe, po raz pierwszy od 2008 roku i wprowadzenia aż 5 spotkań podczas Christmas Day, nie zobaczymy w akcji urzędującego MVP. W rozpisce zabrakło bowiem miejsca dla Denver Nuggets i Nikoli Jokica. NBA podała również daty Meczu Gwiazd, turnieju play-in, czy startu playoffów: