Kristaps Porzingis przeszedł operację

Kristaps Porzingis przeszedł operację

Kristaps Porzingis przeszedł wczoraj operację z powodu urazu łąkotki w prawym kolanie, którego doznał jeszcze w trakcie pierwszej rundy playoffs.

Kontuzja łąkotki

Porzingis doznał kontuzji w pierwszym meczu tegorocznych playoffs z LA Clippers. Łotysz chcąc wspomóc swój zespół kontynuował grę w spotkaniach 2 i 3, lecz ostatecznie Dallas odsunęli go od gry w pozostałych meczach. Wstępnie określany jako niegroźny uraz kolana, okazał się być poważnie naderwaną łąkotką.

Początkowo Kristaps wierzył, że uda mu się uniknąć operacji:

„To niezwykle ciężka i frustrująca dla mnie sytuacja, ale mam nadzieję na jak najszybszy powrót do zdrowia. Liczę na to, że wystarczą zastrzyki, ale to sztab medyczny będzie obserwował sytuację przez najbliższe tygodnie i podejmie decyzję w sprawie operacji.”

Kiedy jednak wszelkie zabiegi okazały się nieskuteczne, podkoszowy musiał poddać się zabiegowi, który miejmy nadzieję, rozwiąże jego problemy.

Co dalej?

Nie wiadomo na ten moment jak długo Porzingis zmuszony będzie pauzować. Nie została określona dokładna data powrotu zawodnika, lecz źródła wewnątrz klubu donoszą, iż Mavs spodziewają się Kristapsa na starcie obozu przedsezonowego, czyli najprawdopodobniej gdzieś pod koniec roku.

Porzingod jest absolutnie kluczowym zawodnikiem dla przyszłości Mavericks, zatem kolejne problemy zdrowotne z pewnością nie napawają optymizmem Marka Cubana, szczególnie po tym jak podpisał z Łotyszem maksymalne przedłużenie kontraktu.

Jednak kiedy pozostaje zdrowy, Porzingis tworzy fantastyczny duet z Luką Doncicem, notując w tym sezonie 20 pkt 9,5 zb i 2 blk na mecz:

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report