Kontuzja LeBrona Jamesa – może opuścić nawet kilka tygodni!

Po przerwie związanej z All-Star, NBA wróciła z przytupem – na czele z Los Angeles Lakers. Ekipa z LA miała pełną świadomość, że jeśli chcą pograć w Playoffach, muszą się spiąć w końcówce sezonu. Po przerwie wygrali więc bardzo ważny mecz z Warriors, po czym odrobili ogromną stratę i wygrali tez po zaciętej końcówce ważny mecz z Mavericks. Ta druga wygrana może ich jednak wiele kosztować.

Jak donosi Shams Charania z The Athletic, LeBron James doznał kontuzji, która może wykluczyć go z gry nawet na kilka tygodni. Moment kontuzji był widoczny w trakcie meczu. LeBron upadł i przyznał głośno, że „słyszał, jak coś strzeliło”. Mimo wszystko dokończył jednak mecz. Pomógł tym wygrać ważny mecz, ale możliwe, że to doprowadziło właśnie do pogłębienia urazu:

YT/Chaz NBA

Nie wiemy dokładnie jak poważna jest kontuzja stopy LeBrona – przejdzie on dalsze badania lekarskie, które oszacują jaka jest sytuacja. Jeśli klub już teraz sądzi – co twierdzi Charania – że James opuści pewnie kilka tygodni, to nie mamy raczej do czynienia ze zwykłym skręceniem kostki.

Są to bardzo złe wiadomości dla Los Angeles Lakers. Pauza trwająca „kilka tygodni” może oznaczać nieobecność Jamesa nawet do końca sezonu regularnego. Trzeba mieć na uwadze, że obecnie Jeziorowcy zajmują dopiero 12. miejsce na zachodzie z bilansem 29-32 i mają sporo meczów do nadrobienia. Trzeba będzie wygrać kilka bardzo ważnych starć bez lidera.