Knicks jednym z faworytów bukmacherów do tytułu 2020

Knicks jednym z faworytów bukmacherów do tytułu 2020

New York Knicks zakończyli ten sezon na ostatnim miejscu w NBA. Jednakże zdaniem bukmacherów, są jednym z głównych faworytów do tytułu w kolejnych rozgrywkach.

SuperBook Westgate Las Vegas podało pierwsze kursy na zdobycie mistrzowskiego tytułu NBA w sezonie 2019/202. Zgodnie z bukmacherami ze stolicy światowego hazardu, jednym z największych faworytów do założenia mistrzowskich pierścieni w przyszłych rozgrywkach są New York Knicks. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 16-1.

To stawia NYK na 6 pozycji w lidze i 4 we wschodniej konferencji. Lepsze kursy mają odpowiednio Warriors (7-4), Bucks (9-2), Celtics (7-1) 76ers (10-1) i Rockets (10-1). Co ciekawe, ex-aequo z Knicks z identycznymi szansami są Los Angeles Clippers, faworyci do pozyskania Kawhi Leonarda.

Skąd taki optymizm? A no oczywiście z powodu Kevin Duranta. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Durantula tego lata przeniesie swoje talenty właśnie do Wielkiego Jabłka. Ponadto Nowojorczycy mają być także jednym z głównych celów Kyriego Irvinga. Dodatkowo będą mieli przecież jeszcze czołowy wybór w tegorocznym drafcie. Gdyby udało im się sparować KD, Irvinga i Ziona Williamsona, takie kursy byłyby jak najbardziej słuszne.

Problem w tym, że takie ambitne plany to Knicks mają niemalże co roku od kilku dobrych sezonów i od czasów Patricka Ewinga nie udało się zbudować potęgi w tym mieście. Podpisanie w ciągu jednego lata dwóch, czy trzech wielkich zawodników, też nie jest łatwym zadaniem. Dodatkowo, patrząc na to, jak innym klubom układa się błyskawiczne tworzenie potęgi, na Knicks powinno się jednak patrzeć z pewną dozą sceptycyzmu. Jeśli bowiem w organizacji panuje chaos od lat, to jedno lato i przyjście wielkich gwiazd niekoniecznie okaże się sukcesem. Los Angeles Lakers coś o tym wiedzą.

Tak czy inaczej, grawitacja Duranta okazuje się być ogromna. Czy nawet z KD w składzie Nowy Jork będzie w stanie wywalczyć przewagę własnego parkietu w tej odnowionej i najsilniejszej od lat konferencji wschodniej?

https://www.youtube.com/watch?v=sIQRyKYoPVE

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins