Kłótnie w szatni Los Angeles Lakers

Większość zawodników Los Angeles Lakers nie może czuć się pewnie w obliczu nadchodzącego trade deadline. To tworzy napięcie w szatni zespołu.

Jak donosi Shams Charania z The Atlethic, po dzisiejszej porażce z Golden State Warriors w szatni Lakers doszło do poważnej kłótni, w której weterani Jeziorowców poróżnili się z trenerem Waltonem.

Walton miał pouczać swoich zawodników w szatni, aby zaczęli grać mniej samolubnie, kiedy kilku weteranów skomentowało słowa trenera pod nosem. To wyprowadziło Luke’a z równowagi i doprowadziło do ostre wymiany zdań, która według Charanii o mało nie przerodziła się w rękoczyny:

Z drugiej strony, Ramona Shelbourne z ESPN twierdzi, że według jej źródeł, była to zwykła sprzeczka jakich wiele i nigdy nie była blisko wymknięcia się spod kontroli:

Shams potwierdził, że nie ma żadnych reperkusji i według źródeł, po wyjaśnieniu sobie kilku kwestii, wszyscy są zgodni, że mała sprzeczka oczyściła atmosferę:

Trudno dziwić się napięciom w szatni Lakers. Nadchodzi trade deadline i nie jest tajemnicą, że LAL mocno starają się o Anthony’ego Davisa. W związku z tym nikt poza LeBronem nie może czuć się bezpieczny. No i może Kentaviousem Caldwell-Popem:

Niepewny los w zespole, a także słabsza gra w obliczu kontuzji LeBrona, powoduje, że gracze nie czują się swobodnie. Na całe szczęście wszystko zostało wyjaśnione. Z drugiej strony jest to także kolejny sygnał dla Luke’a Waltona. Praktycznie od początku sezonu Walton nie może być pewien swojej posady. Częstotliwość występowania takich konfliktów i to jak sobie z nimi radzi head coach Lakers, z pewnością także odegra ważną rolę w decyzjach zarządu.

https://www.youtube.com/watch?v=BIScnV9qSa4
Źródło: Youtube.com/XImo Pierto