Chicago Bulls wystawiają na sprzedaż (prawie) cały skład

Chicago Bulls jeszcze mocniej wchodzą w tryb tankowania. Właśnie wystawili na listę transferową niemal cały swój skład.

Jak donosi Zach Lowe z ESPN, Chicago Bulls są skłonni do handlowania prawie całym składem. Jedynymi bezpiecznymi zawodnikami mają być Lauri Markkanen i Wendell Carter Jr.

Cała reszta zawodników, wliczając w to także Zacha LaVine’a i Krisa Dunna jest do wyciągnięcia z Windy City i zarząd Bulls przyjrzy się każdej ofercie.

To dosyć radykalne posunięcie, szczególnie że latem Byki podpisały ogromny kontrakt z LaVinem, a ten w obecnych rozgrywkach jest jednym z nielicznych graczy, na których można liczyć w ataku. Zach notuje swój najlepszy sezon w karierze zaliczając 23 pkt na mecz. Kris Dunn jeśli jest zdrowy, także radzi sobie przyzwoicie, notując 12 pkt. i 6 ast. na spotkanie. Obaj są jeszcze bardzo młodzi, zatem rokują pewne nadzieje na przyszłość.

Mimo wszystko, nie spodziewajmy się raczej jakichś większych wymian w Chicago. Jak twierdzi Lowe, Forman i Paxson postawią najprawdopodobniej zaporową cenę za kogoś z pary Dunn&LaVine, a reszta ich składu nie powinna wzbudzić większego zainteresowania na rynku. Jedynym ciekawszym nazwiskiem mógłby być jeszcze Bobby Portis, lecz on po sezonie zostanie wolnym agentem.

Na całe szczęście, jakieś resztki zdrowego rozsądku jeszcze pozostały w głowach zarządu Bulls i para Markkanen&Carter Jr jest całkowicie bezpieczna.

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights