Klay Thompson zerwał ACL – Warriors czeka trudny sezon

Klay Thompson zerwał ACL – Warriors czeka trudny sezon

Okazuje się, że kontuzja której doznał Klay Thompson w ostatnim meczu Finałów jest bardzo poważna – to zerwanie ACL, które wykluczy go z gry na dłużej.

Jak donosi dziś rano Adrian Wojnarowski, kontuzja Klay’a to zerwanie ACL w lewym kolanie – informację potwierdził agent zawodnika, Greg Lawrence. Co to oznacza w praktyce? Przed Thompsonem długa rehabilitacja i powrót do gry najprędzej w lutym bądź marcu, a więc na krótko przed Playoffami w przyszłym sezonie. To wyjątkowo zła wiadomość dla Klay’a, biorąc pod uwagę, że tego lata będzie wolnym agentem. Znalezienie maksymalnego kontraktu może się okazać bardzo utrudnionym zadaniem.

W przeciwieństwie do choćby Kevina Duranta, Klay Thompson swoją wolną agentura nie sprowokował wielu plotek, więc można przypuszczać, że jego pozostanie w szeregach Warriors to najprawdopodobniejszy na ten moment scenariusz. Co jednak z Golden State? Nawet jeśli uda im się zatrzymać i Thompsona i Duranta, co będzie zadaniem bardzo karkołomnym, to żaden z nich nie zagra w przyszłym sezonie aż do wiosny. W nowiutkiej hali Steph Curry z Draymondem Greenem będą więc walczyć o Playoffy. Aż tak źle potoczyły się te Finały dla GSW.

źródło:YouTube/House of Highlights