Kings rozpoczynają przebudowę wokół De’Arona Foxa

Kings rozpoczynają przebudowę wokół De’Arona Foxa

Bardzo ciekawe wieści dotarły do nas z obozu Sacramento Kings. Według Jasona Andersona z Sacramento Bee, nowy GM zespołu Monte McNair planuje rozpocząć przebudowę zespołu wokół De’Arona Foxa.

Nie byłoby w tym absolutnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Kings najprawdopodobniej wyrównają w tym roku najdłuższą w historii ligi playoffową posuchę, wynoszącą 15 sezonów. Wydawać by się zatem mogło, że Królowie już od jakiegoś czasu są w przebudowie. Najwyraźniej jednak źle interpretowaliśmy ostatnie lata w wykonaniu Sacramento.

Jakkolwiek taki ruch pasuje do klubu ze stolicy Kalifornii, to ma on pewien sens. W obecnym składzie Królowie w najlepszym wypadku mogą powalczyć o awans do postseason. Mimo ostatnich lat wypełnionych porażkami w Sacramento mają zdecydowanie większe ambicje. Dlatego też po przedłużeniu kontraktu z Foxem, McNair chce uzupełnić skład zawodnikami w podobnym wieku do rozgrywającego. Wspólny rozwój i potencjał drużyny miałby w przyszłości przekonać De’Arona do pozostania, a w efekcie przynieść sukcesy organizacji.

Youtube: Z.Highlights

Teoretycznie wygląda to obiecująco, w praktyce jednak taka idea przyświeca Kings właśnie od tych kilkunastu lat z różnymi zawodnikami w roli Foxa. Ba, już nawet jedna przebudowa wokół De’Arona im się przecież nie udała, skoro właśnie zaczynają po raz kolejny. Pierwsze planowane transfery także nie przychodzą łatwo.

Zdaniem Andersona, nowy plan McNaira oznacza brak miejsca dla Nemanji Bjelicy. Serb już od jakiegoś czasu znajduje się poza składem Sacramento, a jego minuty przejął w głównej mierze Marvin Bagley. Jak się okazuje, Kings próbują pozbyć się Bjelicy już od listopada. Ciągle jednak nie potrafią znaleźć chętnych na skrzydłowego, który po sezonie zostanie wolnym agentem.

Jak widać zatem wprowadzenie w życie planu McNaira może być znacznie trudniejsze niż się wydawało generalnemu menadżerowi Kings. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem się on powiedzie, przynajmniej w jakimś stopniu i nie usłyszmy podobnych deklaracji za 3 lata z Tyresem Haliburtonem w roli De’Arona Foxa.

Youtube: Z.Highlights