Kings i Bucks zagrają… w więzieniu

Kings i Bucks zagrają… w więzieniu

Sacramento Kings i Milwaukee Bucks w tym sezonie spotkają się nie tylko na parkietach NBA, ale także innych, zdecydowanie rzadziej odwiedzanych. Oba zespoły zagrają bowiem w więzieniu.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Nie jest to oczywiście żadna kara, lecz udział w akcji Play for Justice w ramach kampanii organizowanej przez Represent Justice. Polega ona nie tylko na zorganizowaniu meczu na więziennym boisku, ale także na spotkaniach i rozmowach z przestępcami w danej placówce. Cała akcja ma na celu ukazanie historii więźniów i zniesienie piętna z ludzi osadzonych w zakładach zamkniętych. W to przedsięwzięcie zaangażowani są jednak nie tylko sportowcy. Więźniów odwiedzi także sama Kapitan Marvel – Brie Larson wcielająca się w postać super bohaterki gra także jedną z głównych ról w filmie Tylko Sprawiedliwość, opowiadającym prawdziwą historię niesłusznie oskarżonego Waltera McMillana.

Pierwsi akcję rozpoczną Sacramento, którzy w najbliższy czwartek w Północnej Kalifornii. Bucks swoje spotkanie mają zorganizować jeszcze w tym miesiącu, a wspólny mecz ma mieć miejsce w Milwaukee 10 lutego. Organizatorzy przewidują udział innych zespołów NBA już od przyszłego roku.

„Kluby sportowe mają niespotykaną szansę na wprowadzanie pozytywnych zmian. Rok temu nasze kluby doprowadziły do spotkania liderów dwóch wielkich miast w celu znalezienia rozwiązań i walki ze społecznymi nierównościami. Tegoroczna współpraca z Represent Justice jest kolejnym przykładem na to, jak możemy dobrze wykorzystywać nasze możliwości.” – powiedział Vivek Ranadive.

Co ciekawe, Golden State Warriors już od kilku lat prowadzą taką akcję na własną rękę. Odwiedzają oni zakład karny w San Quentin od 2012 roku, a generalny menadżer Wojowników, Bob Myers ma już za sobą niejeden mecz z więźniami

Źródlo: Youtube.com/Golden State Warriors