Khris Middleton nie zagra przeciwko Boston Celtics!

Khris Middleton nie zagra przeciwko Boston Celtics!

Fatalne wieści nadeszły zza Oceanu dla wszystkich fanów Milwaukee Bucks. Khris Middleton nie zagra w drugiej rundzie przeciwko Boston Celtics z powodu kontuzji.

Takie wieści przekazał światu Shams Charania z The Athletic. Jak się okazuje, uraz Middletona jest poważniejszy, niż początkowo przypuszczano. W meczu numer dwa, Khris skręcił więzadło w kolanie i według wstępnych przypuszczeń miał opuścić co najmniej dwa tygodnie. Dalsze badania nie napawają jednak optymizmem, a skrzydłowy Bucks prawdopodobnie nie zagra także w finałach konferencji, jeśli oczywiście Koziołki do nich awansują.

O to z kolei będzie szalenie trudno bez pomocy Middletona. Khris jest kluczowym elementem układanki Bucks i to po obu stronach parkietu. O ile jednak wspólnymi siłami uda się zatuszować jego brak w defensywie Kozłów, o tyle atak ucierpi na tym wyraźnie. Obrona Celtics bowiem jest jedną z najlepszych, jakie widzieliśmy w ostatnich 20. latach, a teraz do gry wrócił jeszcze jej fundament, jakim jest Robert Williams.

Brak Middletona, który jako jeden z nielicznych graczy Bucks nie ma większych problemów z wykreowaniem i trafieniem własnego rzutu, będzie więc podwójnie odczuwalny przeciwko tak dławiącej defensywie rywali. Pamiętajmy, że mówimy o zawodniku, który w Finałach ustanowil rekord kariery playoffs, rzucając 40 punktów:

YT: NBA