Kevin Durant zagra w Europie?

Kevin Durant zagra w Europie?

Przenosiny z NBA do Europy stają się coraz popularniejsze. Rzadko kiedy jednak USA opuszczają największe i najbardziej uznane gwiazdy. Ten trend może wkrótce odwrócić Kevin Durant.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Durant w trakcie rehabilitacji ma bardzo dużo wolnego czasu, dlatego jest częstym gościem w różnych programach sportowych i nie tylko. Ostatnio trafił do jednego z najlepszych, czyli How hungry are you? Serge’a Ibaki, w którym razem z KD przyrządzali… węża.

Oczywiście oprócz zajęć czysto kulinarnych, było sporo rozmów. Serge, który sam ma za sobą doświadczenia na Starym Kontynencie zapytał Durantulę, czy byłby gotów pewnego dnia przenieść swoje talenty właśnie do Europy. Kevin zareagował na to bardzo entuzjastycznie. Wybrał już nawet klub, którego barw by bronił:

„Bardzo bym chciał zagrać swój ostatni sezon za Oceanem, w Barcelonie. To jest druga najlepsza liga na świecie. Mecze Euroligi wyglądają ciekawie. Nie jestem oczywiście pewny, na razie to są tylko moje przemyślenia podczas siedzenia na kanapie, ale z pewnością brzmi to bardzo interesująco.”

Barcelona, jako jeden z najlepszych klubów europejskich od lat spogląda w kierunku NBA, próbując przekonać do gry u siebie różnych graczy. Tego lata udało im się to z Nikolą Miroticem i Alexem Abrinesem, zatem całkiem nieźle im to wychodzi. Od lat próbują także namówić do sentymentalnego powrotu Pau Gasola (jak dotąd bezskutecznie), swego czasu nawet kontaktowali się z samym Kobem Bryantem.

Temat szybko podchwycili gracze Blaugrany na Twitterze:

Zarząd Barcelony z pewnością byłby zachwycony, nawet jeśli Durant byłby cieniem dawnego siebie. Takie nazwisko zapewniłoby bowiem pełną halę na każdym meczu. Niezależnie jednak od dyspozycji, jaką by prezentował KD, zawodnik tej klasy grający w Europie byłby z pewnością sporym wydarzeniem dla wszystkich fanów koszykówki.

KD jednak niczego nie obiecał i może wkrótce zmienić swój pogląd na ten temat. Myślicie, że jest w ogóle opcja jego gry w Europie, czy to tylko dywagacje, które nie mają szans powodzenia?

Źródło: Youtube.com/NBA