Kevin Durant przeszedł operację

Kevin Durant przeszedł operację

Wczoraj wieczorem potwierdziły się ostatecznie najgorsze obawy. Podczas piątego meczu Finałów, Kevin Durant zerwał ścięgno Achillesa w swojej prawej nodze.

Dopóki nie było oficjalnego potwierdzenia, wszyscy mogliśmy mieć nadzieję, że jakimś cudem KD nie zerwał Achillesa podczas Game 5. Niestety jednak dla świata koszykówki, wieczorem Durantula sam poinformował fanów o swoim stanie za pomocą Instagrama:

https://www.instagram.com/p/Byn0c6NjoQq/?utm_source=ig_embed

Operacja się udała i teraz czeka nas prawdopodobnie rok przerwy w grze Kevina. Żmudna rehabilitacja, którą rozpocznie zawodnik pozbawi go najprawdopodobniej całego przyszłego sezonu i ograniczy bardzo mocno ostatnią część jego kariery. Miejmy nadzieję, że Durant wróci w jak najlepszym stanie i odzyska chociaż 80% ze swojej sprawności przed kontuzją.

Golden State Warriors wiedzieli już wcześniej o wyniku badań rezonansem i operacji, lecz pozwolili ogłosić to samemu zawodnikowi.

A gdzie zagra już po kontuzji? Wciąż nie wiadomo. Rzekomo główni faworyci do pozyskania KD dalej są chętni do zaoferowania maksymalnej umowy. Na czele listy zainteresowanych są oczywiście Golden State Warriors. Jeszcze przed kontuzją, Bob Myers chciał zaoferować Kevinowi 5-letni kontrakt z opcją opuszczenia zespołu w dowolnym momencie. Nie do końca wiadomo, jak miałoby to działać w świetle zasad panujących w NBA. Jednakże pewne jest to, że Golden State zaoferują Kevinowi kontrakt jaki tylko zechce.

Źródło: Youtube.com/House of Highlights