Kenneth Faried dołączy do Houston Rockets

Kenneth Faried dołączy do Houston Rockets

Kenneth Faried dogadał się z Brooklyn Nets w sprawie wykupienia kontraktu i w najbliższym czasie zasili szeregi Houston Rockets.

Faried oficjalnie zostanie wykupiony z Nets dzisiejszego popołudnia i w poniedziałek stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem, po czym podpisze minimalny kontrakt do końca sezonu z Houston Rockets. Aby znaleźć miejsce w składzie dla skrzydłowego, Rakiety najprawdopodobniej zwolnią wcześniej Jamesa Nunnally’ego. Możliwe również, że w najbliższym czasie wykupią lub wymienią kontrakt Carmelo Anthony’ego, który wciąż oficjalnie figuruje na liście graczy Rakiet.

Nets pozyskali Farieda tego lata przejmując jego wysoki, niemal 14-milionowy kontrakt z Denver Nuggets. Niestety energiczny skrzydłowy nie znalazł uznania w oczach trenera Atkinsona i zagrał w zaledwie 12 spotkaniach. Przez 10 minut na parkiecie notował 5 pkt i 4 zb. na 60% skuteczności. Najwyraźniej jednak nie znaleźli chętnych do wymiany, dlatego odpuszczą Kennetha nie dostając nic w zamian.

Według informacji, Faried w Houston z miejsca ma dostać sporą ilość minut w obliczu nieobecności Clinta Capeli. To idealne rozwiązanie dla obu stron. Houston zyskuje atletycznego wysokiego, który jest całkiem niezłym obrońcą i znacznie lepszym rozwiązaniem niż obecny wyjściowy środkowy, Nene. System Mike’a D’Antoniego z kolei powinien być idealny dla Farieda i może reaktywować jego karierę.

Swego czasu Kenneth robił konkretne zamieszanie swoimi paczkami:

Źródło: Youtube.com/House of Hoops