Nikola Vucevic zostaje w Orlando – nie podpisze maksymalnej umowy!

Nikola Vucevic zostaje w Orlando – nie podpisze maksymalnej umowy!

Rynek wolnych agentów oficjalnie jeszcze nie wystartował, ale Shams Charania z The Athletic dowiedział się już, jak potoczą się losy Nikoli Vucevicia. Szwajcarski środkowy czarnogórskiego pochodzenia planuje podpisać czteroletni kontrakt wart 100 milionów ze swoim dotychczasowym klubem, Orlando Magic. Nie jest to umowa maksymalna, ani nawet bliska maksymalnej – na rynku mógł powalczyć o 141 milionów dolarów, a ewentualne zainteresowanie takim rozwiązaniem pojawiało się ze strony Kings czy też wcześniej Mavericks.

Jeszcze wczoraj Shams Charania donosił, że Magic zamierzają zaoferować swojej gwieździe kontrakt w okolicach 90 milionów za cztery lata. Wygląda więc na to, że oferta została przeredagowana i w ostatecznym kształcie przypadła zawodnikowi do gustu. Vucevic spędził w Orlando 7 lat, a więc prawie całą karierę w NBA. W ostatnim sezonie notował średnio 20,8 punktu, 12 zbiórki i 3,8 asysty, zostając pierwszym od czasów Dwighta Howarda All-Starem z Orlando Magic.

Zatrzymanie swojego najlepszego zawodnika to wielki sukces dla klubu, który awansował w ubiegłym roku do Playoffów. Trudno jednak przewidzieć, jak dużo potencjału drzemie w młodych graczach tego zespołu. Jeśli tacy zawodnicy jak Aaron Gordon, Mo Bamba czy Jonathan Isaac mają przed sobą lepsze sezony niż poprzedni, Magic mogą liczyć na progres – w innym przypadku ciężko będzie przebić pewien szklany sufit, jakim jest awans do Playoffów i porażka w pierwszej rundzie.

źródło:YouTube/NBA