Kelly Oubre poważnie kontuzjowany

Kelly Oubre poważnie kontuzjowany

Urazy nie oszczędzają w ostatnim czasie nikogo. Do listy poważnie kontuzjowanych właśnie został dodany kolejny zawodnik. Tym razem jest nim Kelly Oubre z Phoenix Suns.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Jak donosi Chris Haynes z portalu Yahoo Sports, Oubre doznał poważnej kontuzji kolana, która najprawdopodobniej zakończy jego obecny sezon. Zgodnie z pierwszymi diagnozami, skrzydłowy zerwał łękotkę w prawym kolanie.

Na ten moment nie wiadomo, jak długa będzie przerwa Kelly’ego. Wszystko rozstrzygną dodatkowe badania, którym zawodnik zamierza się poddać w najbliższym czasie. Zależnie od ich wyniku okaże się czy Oubre pauzować będzie przez kilka tygodni, czy do końca sezonu. Zważywszy jednak na to, że za kilka tygodni szanse Słońc na playoffy najprawdopodobniej będą już tylko matematyczne, można się spodziewać, że włodarze Phoenix nie będą chcieli ryzykować i Oubre więcej na boisku się nie pojawi.

Nie wiadomo również, kiedy doszło do urazu. Wydaje się, że odpowiedzialne może być poniedziałkowe spotkanie przeciwko Utah Jazz, podczas którego Oubre przebywał na parkiecie przez 38 minut. To właśnie po tym meczu skrzydłowy spotkał się z lekarzami i we wczorajszym starciu z LA Clippers już nie wystąpił. Trener Monty Williams nie chciał jednak spekulować:

„Dowiedzieliśmy się o tym dopiero we wtorek więc informacje wciąż są niepełne. Musimy zorientować się kiedy dokładnie do tego doszło i co było przyczyną.”

Dla Kelly’ego obecny sezon jest zdecydowanie najlepszy w karierze. W ciągu 56 rozegranych meczów notował średnio 18,7 pkt, 6,4 zb na 35% skuteczności zza łuku. Niespełna 3 tygodnie ustanowił także swój punktowy rekord kariery:

Źródło: Youtube.com/NBA