Kawhi Leonard przedłuża kontrakt!

Kawhi Leonard przedłuża kontrakt!

Kawhi Leonard przedłuża kontrakt!
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

Jak zwykle, Kawhi Leonard długo kazał nam czekać na swoją decyzję. Zdecydowanie najlepszy zawodnik na tegorocznym rynku wolnych agentów określił się wreszcie w sprawie swojej przyszłości. Skrzydłowy przedłuży kontrakt z LA Clippers.

Na starcie offseason Kawhi zrezygnował z 36-milionowej opcji zawodnika na kolejny sezon, lecz na ligowych korytarzach od dawna panowało przekonanie, że skrzydłowy nigdzie się nie rusza. Te pogłoski wreszcie znalazły oficjalne potwierdzenie w tweecie Chrisa Haynesa:

Dziennikarz Yahoo twierdzi, że obie strony wciąż negocjują dokładne warunki nowej umowy, lecz klamka już zapadła i Leonard w następnym sezonie na pewno będzie reprezentował barwy Clippers.

To, czy zagra jest już bowiem całkiem osobną kwestią. Jak wiadomo, Kawhi doznał częściowego zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie podczas tegorocznych półfinałów konferencji z Utah Jazz. Kontuzja ta kosztowała go resztę playoffów i mocno ograniczy jego występy także podczas kolejnego sezonu. Wiedząc, jak ostrożny w sprawie swojego zdrowia jest skrzydłowy, nie można wykluczyć, iż w ogóle nie zobaczymy go na parkiecie w nadchodzących rozgrywkach.

Mimo wszystko LAC zainwestowali zbyt wiele, żeby teraz pozwolić sobie na odejście Leonarda, nawet w obliczu jego kontuzji. W Los Angeles są przekonani, że Kawhi przejdzie rehabilitację równie udanie co Kevin Durant i już wkrótce znów będzie dominował. Tak jak to czynił podczas niedawno zakończonych playoffów: