Juwan Howard, Jamahl Mosley kandydatami do stołka trenerskiego Cavs

Juwan Howard, Jamahl Mosley kandydatami do stołka trenerskiego Cavs

Pojawiają się doniesienia, łączące kilka nazwisk z posadą głównego szkoleniowca Cleveland Cavaliers – co ciekawe, Cavs najwidoczniej nie szukają trenera z dużym doświadczeniem czy renomą.

Cleveland Cavaliers osłabieni stratą LeBrona Jamesa na rzecz Lakers przystępowali do tego sezonu w trudnej sytuacji. Trudno było oszacować, jaką wartość ma ten zespół pozbawiony swojego lidera. Wiadomo było, że będzie to wartość niższa, jednak nie spodziewano się aż takiego zjazdu. Gdyby się go spodziewano, nie podpisywano by przedłużenia kontraktu z Kevinem Love. Niestety, Cavs przegrali kilka pierwszych meczów z rzędu, Love doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na dłuższy czas, więc perspektywa bardzo szybko stała się klarowna. Kiedy tak się stało, zarząd Cleveland pożegnał się z trenerem Tyronnem Lue.

Posadę szkoleniowca tymczasowego objął Larry Drew, który długo walczył o to, żeby dostać od klubu dłuższy kontrakt. Jak widać nie udało mu się to zupełnie. Teraz klub szuka nowego szkoleniowca i pojawiają się już doniesienia odnośnie kilku konkretnych nazwisk. Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, pierwszym z nich jest Juwan Howard – jeszcze niedawno zawodnik Miami Heat (karierę zakończył w 2013 roku), a obecnie asystent w sztabie Erica Spoelstry. Poza pięcioma latami doświadczenia w roli asystenta, nie ma on jednak dużego zaplecza. Innym kandydatem jest Jamahl Mosley – obecnie asystent Ricka Carlisle w Dallas Mavericks. Jego doświadczenie jest większe – jako asystent pracuje od roku 2006, w tym czasie był już w trzech klubach, w tym w Cavaliers w latach 2010-2014.

Co istotne w kontekście Jamahla Mosley’a, karierę w sztabie zaczynał jako trener do spraw rozwoju koszykarskiego. W przypadku młodych, przebudowujących się Cleveland Cavaliers, może być to doświadczenie niezwykle cenne. Znamiennym jest fakt, że w doniesieniach nie pojawiają się trenerzy już kojarzeni z pracy na stanowiskach głównego szkoleniowca. Klub celuje w młodego trenera, który będzie rozwijał się razem z młodymi graczami i będzie w stanie do nich dotrzeć.

źródło:YouTube/LamarMatic