Joel Embiid: Daleko mi do pełni formy

Joel Embiid: Daleko mi do pełni formy

Joel Embiid jest jednym z zawodników, którzy w tym sezonie musieli zmagać się z koronawirusem. I choć środkowy wrócił już do gry, to wciąż odczuwa skutki zakażenia, które ograniczają jego fizyczne możliwości.

Embiid zachorował na początku listopada i przez covid zmuszony był opuścić niemal 3 tygodnie. Jak sam przyznawał po powrocie, choroba bardzo mocno go doświadczyła:

„Nie było to łatwe, naprawdę ciężko przez to przeszedłem. Szczerze mówiąc, nie byłem pewien, czy w ogóle z tego wyjdę, więc tym bardziej jestem dzisiaj wdzięczny za to, że siedzę tutaj z wami.”

Joel Embiid

Od tego czasu JoJo rozegrał już 5 spotkań, lecz wciąż daleko mu do pełni sił. Po dzisiejszym wyszarpanym w dogrywce zwycięstwie nad Charlotte Hornets, center Philly ponownie został zapytany o to, jak ocenia swoją dyspozycję. Embiid przyznał, że wciąż daleko mu do optymalnej formy i ciągle odczuwa on negatywne skutki obecności wirusa w swoim organizmie:

„Nie jestem nawet blisko. Ciągle odczuwam efekty choroby. Szybko się męczę, ogólnie czuję się słaby, ale z każdym dniem sytuacja powoli ulega poprawie. Muszę ciągle wymagać od siebie więcej.”

Joel Embiid

Cóż, patrząc na jego grę, trochę ciężko w to uwierzyć. Dzisiaj Joel Embiid zanotował 43 punkty na skuteczności 75% z gry, w pakiecie z 15 zbiórkami i 7 asystami i to głównie za jego sprawą Sixers wygrali z Szerszeniami z Charlotte 127-124:

Ogólnie od czasu powrotu do gry, w 5 meczach środkowy Szóstek zapisuje na swoje konto średnio 28 punktów i 14 zbiórek na spotkanie, prowadząc Sixers do bilansu 3-2. Przy okazji jest zdecydowanie najlepiej punktującym graczem całej ligi w kluczowych momentach meczu, trafiając wtedy dokładnie 50% swoich trójek.

„Robię to, co do mnie należy. Trenerzy darzą mnie zaufaniem w tego typu sytuacjach. Czasem oczywiście popełniam błędy, ale wydaje mi się, że coraz lepiej gram w końcówkach. Dzisiaj podejmowałem dobre decyzje, dzięki czemu trafiłem kilka rzutów.”

Joel Embiid

Jeśli tak wygląda wracający do formy Joel Embiid, to bardzo chętnie zobaczę środkowego w 100% dyspozycji.