Joe Johnson zwolniony z Detroit Pistons

Joe Johnson zwolniony z Detroit Pistons

To by było na tyle z wielkiego powrotu. Na godziny przed startem sezonu regularnego, Joe Johnson został zwolniony z Detroit Pistons.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

To miała być piękna historia i przetarcie szlaku dla innych. Joe Johnson po sezonie na poziomie MVP ligi BIG3 otrzymał zaproszenie na kilka obozów treningowych. Ostatecznie podpisał kontrakt z Detroit Pistons, stając się tym samym pierwszym zawodnikiem, który z ligi Ice Cube’a trafił do NBA.

Niestety finał tej historii przyszedł nadspodziewanie szybko. Po czterech występach w preseason w których Joe niezbyt zachwycał (3,8 pkt na 44% z gry w tym 17% zza łuku w ciągu 15 minut), Tłoki postanowiły zwolnić zawodnika, korzystając z tego, że jego 2,5-milionowy kontrakt jest tylko częściowo gwarantowany.

Iso Joe otrzymałby 1,37 miliona dolarów, gdyby pozostał na kontrakcie w Detroit przynajmniej do godziny 17 w poniedziałek. Niestety dla zawodnika, Tłoki zwolniły go chwilę wcześniej, przez co Johnson otrzyma zaledwie 220 tysięcy. Na waciki powinno wystarczyć.

W Detroit stwierdzili, że większy sens będzie miało przekazanie pieniędzy i czasu gry Johnsona Christianowi Woodowi i Khyriemu Thomasowi. Możliwe, że jakiś wpływ na taką decyzję w Detroit miał uraz Iso Joe. Zawodnik skarżył się na obrzęki ścięgna Achillesa, lecz badania nie wykryły żadnych większych uszkodzeń.

Wszystko zatem wskazuje na to, że Joe będzie musiał wrócić do ligi BIG3, gdzie w ubiegłym sezonie był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem:

Źródło: Youtube.com/BIG3 Basketball