Joakim Noah nowym środkowym Mavericks?

Joakim Noah nowym środkowym Mavericks?

Po fatalnej kontuzji Dwighta Powella, Dallas Mavericks rozpoczęli poszukiwania nowego środkowego. Pierwszy na liście okazuje się być Joakim Noah.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

We wczorajszym, hitowym starciu przeciwko LA Clippers, Dallas otrzymali prawdziwy cios. Ich podstawowy środkowy i jeden z kluczowych zadaniowców w drużynie, Dwight Powell w pierwszej kwarcie meczu bez kontaktu z przeciwnikiem padł na parkiet.

Badania lekarskie potwierdziły najgorsze obawy, a mianowicie zerwane ścięgno Achillesa i koniec sezonu dla centra.

Źródło: Youtube.com/Clutch Points

W tej sytuacji Mavericks muszą działać szybko i podobno już podjęli pierwsze kroki w celu znalezienia nowego środkowego, kontaktując się w tej sprawie z Joakimem Noah.

Noah ostatnie występy w NBA zanotował w ubiegłych rozgrywkach w barwach Memphis Grizzlies, gdzie ku zdziwieniu wielu fanów prezentował się naprawdę bardzo solidnie. Mimo tego, nie udało mu się znaleźć zatrudnienia w bieżącym sezonie.

Wpływ na to z pewnością ma historia kontuzji Joakima, z których ostatnia przypada na lato 2019. Noah nigdy nie cieszył się żelaznym zdrowiem i według Tima McMahona z ESPN właśnie podatność na kontuzje może ostatecznie przekreślić szanse środkowego na angaż.

Mavs oczywiście mają już gotowe rozwiązania zastępcze. Jeśli nie uda się z Joakimem, Dallas skieruje się w stronę G-League, lub za Ocean gdzie jednym z priorytetów ma być Donatas Motiejunas, występujący obecnie w lidze chińskiej.

W ostateczności Mavericks nie wykluczają także wzmocnień poprzez wymiany przed zbliżającym się trade deadline. W tym kontekście pierwsze pojawia się nazwisko Dewayne’a Dedmona, który już od dłuższego czasu próbuje odejść z Sacramento Kings.

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report