Pierwsze piątki All-Star Game

Pierwsze piątki All-Star Game

Dzisiejszej nocy ostatecznie poznaliśmy nazwiska starterów tegorocznego Meczu Gwiazd w Chicago.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Przed dzisiejszym starciem pomiędzy Los Angeles Lakers, a Brooklyn Nets ogłoszone zostały finalne decyzje dotyczące pierwszych piątek Meczu Gwiazd. Składały się na to odpowiednio głosy fanów (50%), dziennikarzy (25%) i samych zawodników (25%). I tak zachodnią konferencję reprezentować będą:

LeBron James (Kapitan)

Luka Doncic

James Harden

Anthony Davis

Kawhi Leonard

Przedstawicielami Wschodu będą z kolei:

Giannis Antetokounmpo (Kapitan)

Pascal Siakam

Joel Embiid

Kemba Walker

Trae Young

Tym razem nie obyło się bez zaskoczeń już w pierwszych piątkach, gdzie wydawało się, że to Kyrie Irving będzie najprawdopodobniej starterem. I gdyby zależało to od samych kibiców tak by się w istocie stało. Po dodaniu jednak drugiej połowy głosów, rozgrywający Nets został wyprzedzony przez Kembę Walkera.

Ciekawy z pewnością jest także wybór Trae Younga, lidera słabiutkiej Atlanty Hawks. Dodaje to tylko smaczku do niezwykle ciekawej rywalizacji Doncica i Younga. Przy okazji panowie po raz kolejny zapisali się w historii ligi:

Teraz pozostaje nam czekać do 30 stycznia, kiedy to trenerzy wybiorą zawodników rezerwowych. Następnie, 6 lutego odbędzie się draft. Zgodnie z formułą obowiązującą od 2018 roku nie mamy już podziału na Wschód i Zachód, lecz dwójka kapitanów wybiera po kolei dostępnych zawodników.

Kto pójdzie z jedynką? Kolega z drużyny, Anthony Davis? Czy może cudowne dziecko koszykówki, Luka Doncic? LeBron jeszcze nie podjął decyzji:

Źródło: Streamable.com

Ostatnio górą był Team LeBron. Jak będzie tym razem?

Źródło: Youtube.com/NBA