Joakim Noah nowym ambasadorem Chicago Bulls

Joakim Noah nowym ambasadorem Chicago Bulls

Joakim Noah wraca do Chicago Bulls. Środkowy nie reaktywuje jednak swojej koszykarskiej kariery, lecz powróci do 6-krotnych mistrzów NBA w całkowicie nowej roli. Jak poinformowały władze klubu, Jo zostanie nowym ambasadorem Byków.

„To dla mnie wielki zaszczyt ze strony zarówno klubu, jak i całego miasta, które zawsze kochałem. Tak wiele dla mnie znaczy fakt, że stałem się teraz Bykiem już na całe życie. Kocham Was wszystkich i jestem podekscytowany okazją do umocnienia moich więzi z tym klubem i całym miastem w tym nowym rozdziale mojego życia.”

Joakim Noah

Jako ambasador, zadaniem Joakima będzie wsparcie i współpraca z ludźmi na terenie Chicago. W zamian, Bulls zobligowali się dokonywać corocznej wpłaty na jego fundację charytatywną, Noah’s Arc Foundation. Oficjalna informacja o ponownym nawiązaniu współpracy z Noah miała miejsce przy okazji dzisiejszego starcia przeciwko New York Knicks. Podczas spotkania zaprezentowano również specjalnie przygotowane z tej okazji video:

YT: Chicago Bulls

Noah został wybrany w drafcie przez Chicago Bulls (9 pick) i tam spędził zdecydowanie najlepsze 9 sezonów ze swojej 13-letniej kariery w NBA. Mimo, że jego statystyki na pierwszy rzut oka nie powalają (9 pkt i 9 zb w Chicago) to u szczytu kariery był jednym z najlepszych centrów w całej lidze. Dobrze świadczą o tym tytuł Obrońcy Roku, czy wybór do pierwszej piątki ligi. Noah był bowiem jednym z tych graczy, którego wpływu statystyki nie są w stanie oddać w pełni. Ostatecznie jednak i one nie prezentują się wcale najgorzej. Joakim jest najlepszym w historii Bulls zbierającym w ataku, trzecim pod względem bloków i czwartym w zbiórkach ogólnie. Jego największe zalety były niewymierne. Nie ma statystyk dla jego energii, pasji i walki o każdy centymetr boiska, które były absolutnie nieocenione dla Byków.