JJ Redick kończy karierę!

JJ Redick kończy karierę!

JJ Redick kończy karierę!
Photo by Melissa Majchrzak/NBAE via Getty Images

Jeden z najlepszych strzelców jacy biegali po parkietach NBA w ostatnich latach postanowił ostatecznie zakończyć swoją bogatą karierę. Po 15 latach spędzonych w lidze, JJ Redick ogłosił przejście na sportową emeryturę.

Redick swoją decyzję ogłosił światu w najnowszym, specjalnym odcinku jego podcastu. Tam też przyznał, iż na tę decyzję złożyło się wiele powodów, lecz największym były problemy zdrowotne.

„Zaczynając poprzedni sezon chciałem, żeby był on moim ostatnim, ale nie byłem pewien, jak to wszystko będzie wyglądać. To były bardzo trudne rozgrywki z kilku powodów: kontuzje, protokoły bezpieczeństwa, ograniczony kontakt z rodziną, ale przede wszystkim z powodu niedorastania do własnych oczekiwań. Poprzedni sezon najlepiej opisałbym jako siedmiomiesięczne godzenie się z własnymi ograniczeniami zdrowotnymi.”

JJ Redick

Taka informacja z pewnością stanowi pewne zaskoczenie, ponieważ jeszcze niedawno słyszeliśmy powtarzające się plotki o zespołach zainteresowanych dodaniem Redicka do składu, na czele z Brooklyn Nets. Rzucający obrońca przyznał, iż był tego lata w kontakcie z kilkoma drużynami, lecz ostatecznie zdecydował się zawiesić buty na kołku.

Redick jest prawdziwą legendą koszykówki uniwersyteckiej, będąc najlepszym strzelcem w historii uczelni Duke. Pod wodzą Mike’a Krzyzewskiego, JJ był jednym z najlepszych zawodników NCAA w kraju (ogłoszony najlepszym zawodnikiem w kraju w 2006 roku), a jego świetna postawa przysparzała mu swego czasu wielu wrogów poza Duke.

YT: Pardon my Take

W NBA nie stał się gwiazdą pierwszego formatu. Z czasem odnalazł jednak dla siebie miejsce jako jeden z najlepszych zadaniowców w lidze. Redick był znany ze swojej solidnej obrony i zabójczego rzutu zza łuku, dzięki czemu dobrze odnajdywał się w praktycznie każdym zespole, w jakim występował. W przeciągu całej kariery trafił 1950 trójek na skuteczności 41,5%! Przez 15 lat NBA reprezentował głównie barwy Orlando Magic i LA Clippers. Swoje piętno odcisnął także na Philadelphii 76ers. JJ spędził nieco czasu także w Milwaukee, Nowym Orleanie i ostatnio Dallas, gdzie jednak pokonała go kontuzja ścięgna Achillesa.

JJ jest jednym z tych zawodników, którzy nie powinni mieć najmniejszego problemu z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości. Od kilku lat prowadzi cieszący się dużą popularnością podcast Old Man and the Three. Niewykluczone więc, iż w przyszłości zdecyduje się na karierę w telewizji. Na razie jednak Redick planuje odpocząć i spędzić czas z rodziną, zanim na dobre rozpocznie nowy etap w swoim życiu.

YT: Adam Spinnella